Libavit B6

Libavit B6

Ampul

Liba

B6vitamini

Ambalaj: 200 mg/2 mLx3 ampul.

Endikasyon: B6vitamini, diyetle yetersiz alınma, izoniazid, oral kontraseptiflergibi ilaçların uzun süreli kullanılmasına bağlı olarak ortaya çıkaneksiklikler veya B6vitamini tedavisine yanıt veren anemigibi metabolik bozukluklarda ortaya çıkan eksikliklerin giderilmesindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Piridoksine aşırı duyarlı kişilerdekontrendikedir.

Uyarılar: Gebelik ve laktasyon dö-nemindevücudun piridoksin gereksinimi artmaktadır. Ancak her iki dö-nemdede dikkatle ve günlük diyetle alınabilen miktarlar aşılmadan verilmelidir.Piridoksin prolaktin supresyonu yaparaklaktasyonu inhibe edebilir.

Yan Etkileri: Piridoksin uzun süreli tedavide duyusal nö-ropatiksemptomlara, dokunma, ısı ve titreşim duyumlarında azalmaya, paresteziye,uyuklama haline ve düşük serum folik asit düzeylerine neden olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Levodopatedavisi alan hastalar, günde 5 mg’den fazla piridoksin içeren vitaminsuplementasyonlarından kaçınmalıdır. Piridoksin levodopanıntedavi edici etkisini geri çevirmektedir. Ancak, tedaviye bir dopadekarboksilazinhibitö-rü (karbidopa gibi) eklenmesi piridoksinin antagonistiketkisini engelleyebilir. Piridoksinin fenitoin ile eşzamanlıverilmesi, fenitoin serum düzeylerinin düşmesine neden olur.

Doz Önerisi: Günlük doz, her gün veya günaşırı IM olarak uygulanan1-2 Ampuldür.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.