Lidanil

Lidanil

Draje

NovartisPharma

Mezoridazin

Ambalaj: 5 mgx20 draje.

Endikasyon: Anksiyetehalleri, psikosomatik bozukluklar, psikonö-roz, kronik beyin sendromu,mental yetmezlik ve alkol tedavisinde gö-rülen anksiyete, fobi,depresif anksiyete, gerilim, ruhi huzursuzluk, psikomotor ajitasyonveya hiperaktivite, eksitabilite, agresivite ve ruhi bozukluklarıntedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Koma durumlarıveya ciddi SSS depresyonu, diğer fenotiyazinlere karşı aşırı duyarlıkveya kan diskrazisi durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar: Araç ve makine kullanırken hastanınreflekslerini zayıflatabilir. İdrar tutukluğu ve glokomda dikkatlekullanılmalıdır. Gebelik ve emzirme dö-nemlerinde zorunluluk olmadıkçakullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Uyku hali,uyuşukluk, ağız kuruması, bulanık görme, taşikardi, hipotansiyon,baş dönmesi, idrar tutukluğu, ejekülasyon inhibisyonu, bulantı,kusma, alerjik deri reaksiyonları, ışığa duyarlık bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Analjezik,hipnotik, antihistaminik, narkotik analjeziklerin, diğer psikotropbileşiklerin ve alkolün merkezi etkilerini artırır. Mezoridazin,antiadrenerjik etkiye sahiptir, bu nedenle adrenerjik vazokonstriktörlerinetkileriyle çatışabilir. Hipotansif durumların tedavisi için,anjiyotensin önerilir, adrenalin ve benzerlerinden dikkatle sakınılmalıdır.

Doz Önerisi: Günde 5-15 mg (1-3 draje) yemeklerden sonra alınmalıdır.Doz günde 6 drajeye kadar yükseltilebilir. 4-12 yaşlarındaki çocuklaragünde maksimum 3 drajeye kadar güvenle verilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.