LocacorteneVioform

LocacorteneVioform

Krem

NovartisPharma

Flumetazon pivalat0.2 mg, kliokinol 30 mg/g

Ambalaj: 30 g’lik ambalaj.

Endikasyon: Değişiktipte ve kliokinola duyarlı mikroorganizmalarla oluşan sekonderenfeksiyonlu, çeşitli tipte ve lokalizasyonda, kortikosteroidlereyanıt veren enflamatuvar deri hastalıklarının başlangıç tedavisinde;seboreik ekzema, kontakt ekzema, atopik dermatit (her yaşta hastada),lokalize nö-rodermatit, intertrigo, piyodermanın yüzeysel şekilleri(impetigo gibi) ve akut enflamasyonun belirgin bir özellik olduğudermatomikozların yüzeysel şekilleri ve sekonder enfeksiyonungeliştiği bö-cek ısırmaları ve sokmalarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Viral derihastalıkları (su çiçeği, aşı sonrası deri dö-küntüleri, herpessimpleks, herpes zoster gibi), sifiliz, deri tüberkülozu, rosacea,perioral dermatit, akne vulgaris ve gö-ze uygulamada kontrendikedir.Flumetazona veya genel olarak kortikosteroidlere; kliokinol,hidroksikinolin ve diğer kinolin türevlerine karşı aşırı duyarlıolanlarda ve 2 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Uyarılar: Fazla miktarda, geniş deri yüzeylerine veya kapalıpansuman şeklinde uygulanması gereken ender durumlarda uygulama,ancak hasta düzenli tıbbi kontrol altında tutularak yapılmalıdır.Konjunktivaylatemasından kaçınılmalıdır. Karaciğer ve/veya böbrek yetmezliğiolan hastalarda dikkatle uygulanmalıdır. Gebelikte kullanımınıngüvenliğiyle ilgili bilgi bulunmadığından, gebelerde büyük miktardave uzun süreli kullanımında risk/yarar ilişkisi dikkatle gözden geçirilmelidir.Etkin maddelerinanne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Önlem olarak bunadikkat edilmelidir.

Yan Etkileri: Uygulama yerinde bazen yanmahissi, kaşıntı veya deri dö-küntüleri gibi hafif irritasyon belirtileri;çok ender olarak hafif deri atrofisi gibi yan etkiler gö-rülebilir.Glukokortikoidlerle topikal tedavide kontakt alerji, deri pigmentasyonundadeğişiklikler veya sekonder enfeksiyonlar gibi lokal yan etkilerkaydedilmiştir.

Doz Önerisi: Başlangıçta günde 4-6 kere ve daha sonra günde2-3 kere hastalıklı bölgeye sürülür. İyileşme gö-rüldükten sonra1-2 hafta süreyle günde 1 kere uygulamaya devam edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.