Locacortene-Vioform

Locacortene-Vioform

Locacortene-Vioform nedir ne için kullanılır, Locacortene-Vioform nasıl kullanılır, Locacortene-Vioform ilacının yan etkileri nelerdir?

Locacortene-Vioform Krem

Flumetazon pivalat 0.2 mg

Kliokinol 30 mg/g

Locacortene-Vioform Ambalaj:

 30 g lik ambalaj.

Endikasyon:

Değişiktipte ve kliokinola duyarlı mikroorganizmalarla oluşan sekonderenfeksiyonlu, çeşitli tipte ve lokalizasyonda, kortikosteroidlere yanıt veren enflamatuvar deri hastalıklarının başlangıç tedavisinde;seboreik egzama, kontakt ekzema, atopik dermatit (her yaşta hastada),lokalize nörodermatit, intertrigo, piyoderma nın yüzeysel şekilleri(impetigo gibi) ve akut inflamasyonun belirgin bir özellik olduğu dermatomikozlar yüzeysel şekilleri ve sekonder enfeksiyonungeliştiği bö-cek ısırmaları ve sokmalarında endikedir.

Kontrendikasyon:

Viral deri hastalıkları (su çiçeği, aşı sonrası deri döküntüleri, herpes simpleks, herpes zoster gibi), sifiliz, deri tüberkülozu, rosacea,perioral dermatit, akne vulgaris ve gö-ze uygulamada kontrendikedir.Flumetazona veya genel olarak kortikosteroidlere; kliokinol,hidroksikinolin ve diğer kinolin türevlerine karşı aşırı duyarlı olanlarda ve 2 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Locacortene-Vioform Uyarılar:

Fazla miktarda, geniş deri yüzeylerine veya kapalı pansuman şeklinde uygulanması gereken ender durumlarda uygulama,ancak hasta düzenli tıbbi kontrol altında tutularak yapılmalıdır.Konjunktiva İle Temasından kaçınılmalıdır. Karaciğer ve/veya böbrek yetmezliği olan hastalarda dikkatle uygulanmalıdır. Gebelikte kullanımının güvenliğiyle ilgili bilgi bulunmadığından, gebelerde büyük miktarda ve uzun süreli kullanımında risk/yarar ilişkisi dikkatle gözden geçirilmelidir.Etkin maddeler anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Önlem olarak buna dikkat edilmelidir.

Locacortene-Vioform Yan Etkileri:

Uygulama yerinde bazen yanma hissi, kaşıntı ve deri döküntüleri gibi hafif irritasyon belirtileri;çok ender olarak hafif deri atrofisi gibi yan etkiler görülebilir.Glukokortikoidlerle topikal tedavide kontakt alerji, deri pigmentasyonunda değişiklikler veya sekonder enfeksiyonlar gibi lokal yan etkiler kaydedilmiştir.

Locacortene-Vioform Doz Önerisi:

 Başlangıçta günde 4-6 kere ve daha sonra günde 2-3 kere hastalıklı bölgeye sürülür. İyileşme görüldükten sonra 1-2 hafta süreyle günde 1 kere uygulamaya devam edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.