Lymphoglobuline

Lymphoglobuline

Serum

SanofiPasteur

At kaynaklı antiinsantimosit globülin (ATG)

Ambalaj: 100 mg/5 mLx1 Flakon.

Endikasyon: Böbrek,kalp, pankreas veya karaciğer transplantasyonlarından sonra rejeksiyonunönlenmesi ya da tedavisi ile aplastik anemi tedavisinde ve GreftVersus Host hastalığının tedavisinde kullanılması önerilmektedir.

Kontra Endikasyon: At proteininekarşı bilinen allerji, viral olmayan ya da viral kaynaklı ciddi enfeksiyonlarıngelişimi ve test dozuna anafilaktik reaksiyon durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar: Kesinlikle hastanede tıbbi gö-zetimve denetim altında kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Ürperme, ateş, kızarıklık, cilttekaşıntılı dö-küntüle, trombositopeni, nötropeni, serum hastalığıtedavinin ilk haftasının sonuna doğru gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Diğer immünosüpresanlarlabirlikte kullanıldığında aşırı immünosüpresyon riski vardır. Canlıatenüe aşılar, immünosüpresif tedavi süresince ölümcül olabilenjeneralize sistemik enfeksiyon riski nedeniyle kontrendikedir.Kan ve kan ürünleriyle birlikte uygulanmamalıdır. Bir diğer Solüsyonla,özellikle lipidlerin aynı enfüzyon hattında eşzamanlı uygulanmamalıdır.

Doz Önerisi: Yüksek debili geniş bir vene aşağıda belirtilenşartlarda uygulanmalıdır. İlk enfüzyondan 1 saat önce IV antihistaminikuygulanmalıdır.Lymphmoglobulineenfüzyonu, serum fizyolojikte sulandırıldıktansonra steroid tedavisiyle birlikte yapılmalıdır.Rejeksiyon önlenmesinde: 1-3 haftaboyunca 1 Flakon/10 kg vücut ağırlığı/24 saat dozda uygulanmalıdır.Tedavi, doz azaltılmasına gerek olmadan kesilebilir.Rejeksiyon krizi tedavisive akut Greft versus Host Hastalığı: Klinik ve biyolojik iyileşme sağlanıncaya kadar1-2 Flakon/10 kg vücut ağırlığı/24 saat uygulanmalıdır.Aplastik anemi tedavisi: 5 gün boyunca, 1-2 Flakon/10 kgvücut ağırlığı/24 saat dozunda uygulanmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.