Luveris

Luveris

Flakon

Serono

Lutropin alfa 75 IU

Ambalaj: 1, 3 ve 10 liyofilize flakon ve çözücü flakon.

Endikasyon: Lutropinalfa, folikül stimulan hormon (FSH) preparatı ile beraber, ciddi LH ve FSHeksikliği olan kadınlarda foliküler gelişimin stimülasyonu için önerilir.

Kontra Endikasyon: Gonadotrofinlereveya yardımcı maddelerden herhangi birine aşırı duyarlık, yumurtalık, rahimveya meme kanseri; hipotalamus ve hipofizin aktif ve tedavi edilmemiştümörleri; polikistik over hastalığından kaynaklanmayan yumurtalık büyümesiveya kisti; nedeni bilinmeyen jinekolojik kanamalar.

Uyarılar: Tedaviye başlamadan önce, çiftlerin kısırlığı, uygun birşekilde belirlenmeli ve gebelik için varsayılan kontrendikasyonlar değerlendirilmelidir.Gebelik veemzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Enjeksiyonyeri reaksiyonu, baş ağrısı, uyku hali, bulantı, karın ağrısı, pelvik ağrı,ovar-yen hiperstimülasyon sendromu, ovaryen kist, meme ağrısı görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Follitropinalfa dışında diğer tıbbi ürünlerle aynı enjeksiyon içinde karışım olarakkullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: -Luverisile tedavi, fertilite problemlerinin tedavisinde uzmanbir hekim gözetimi altında başlatılmalıdır.LuverisFSH ile aynı anda günlük enjeksiyontedavisi olarak verilmelidir.Luverissubkütan uygulama için tasarlanmıştır. Toz, kullanmadanhemen önce beraberinde verilen çözücü ile karıştırılarak hazırlanmalıdır.Tedavi, (i) ultrason ile ölçülen folikül boyutu ve (ii) estrojen cevabıdeğerlendirilerek hastanın tedaviye bireysel yanıtına göre uyarlanmalıdır.Önerilen doz: 75-150 IU FSH ile günlük 75 IU lutropinalfa (bir flakonLuveris) ile başlanılmasıdır. FSH doz artışı gerekiyorsa, dozayarlaması tercihen 7-14 gün aralıklarla 37.5 Iu75 IU artışlar ile olmalıdır.Herhangi bir siklusta stimülasyon süresinin 5 haftaya kadar uzatılması kabuledilebilir. Optimum yanıt elde edildiği zaman, sonLuverisve FSH enjeksiyonundan 24-48 saatsonra 5.000 Iu10.000 IU hCG tek enjeksiyon olarak uygulanmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.