Motilium

Motilium

Film Tablet

JanssenCilag

Domperidon

Ambalaj: 10 mgx30 tablet.

Motilium

Süspansiyon

Domperidon

Ambalaj: 1 mg/mLx200 mL’lik ambalaj.

Endikasyon: Fonksiyonel,organik, enfeksiyöz, diyete bağlı ya da radyoterapi ve ilaç tedavilerindenileri gelen bulantı ve kusmalar; Parkinson hastalığının tedavisindekullanılan dopamin antagonisti ilaçlara (ldopa ve bromokriptin)bağlı bulantı ve kusmalar; epigastrik bölgede dolgunluk, abdominalşişkinlik, üst abdominal bölgede ağrı, geğirme, gaz şişkinliği, bulantıkus-ma,mide yanması (mide içeriğinin ağza çıkmasıyla birlikte ya da tekbaşına) gibi mide boşalmasında gecikme, gastroözofageal reflüve özofajitle birlikte bulunan dispeptik semptom kompleksinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Midebağırsakkanamaları, sindirim sisteminde mekanik tıkanma ya da perforasyongibi gastrointestinal sistem motilitesinin uyarılmasının sakıncalıolduğu durumlarda ve midebağırsak ameliyatlarından sonra post-operatifdö-nemde kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gebelere verilmeden önce, olasırisk ve yararlar göz önünde tutulmalıdır. Sütle ifraz edilen miktarıazdır.

Yan Etkileri: Hafif abdominalkramplar seyrek olarak bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Antikolinerjikilaçlar domperidonun antidispeptik etkisini ortadan kaldırabilir.

Doz Önerisi: MotiliumFilm Tablet: Günlük doz büyükler için, dispepsibelirtilerinde yemeklerden 15-30 dakika önce ve gerektiğinde akşamyatmadan önce alınan 3-4 kez 1 Tablettir. Akut ve subakut durumlardagünde 3-4 kez 2 Tablet alınır. Önerilen dozlar aşılmamalıdır.Motilium Süspansiyon: Günlük doz büyükler için, dispepsi belirtilerindeyemeklerden 15-30 dakika önce ve gerektiğinde akşam yatmadan öncealınan 3-4 kez 10 mL’dir (1 ölçek). Akut ve subakut durumlarda günde3-4 kez 20 mL (2 ölçek) alınır. 1 yaşından yukarı olan çocuklarda günde3-4 kez vücut ağırlığının her 10 kg’si için 5 mL (ölçek üzerinde işaretlidir)uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.