Musillium

Musillium

Poşet

Kurtsan

Psilyum (Plantago)tohum kabuğu %50

Ambalaj: 7gx10 poşet.

Endikasyon: Kronikkabızlıkta, yumuşak feçes ve rahat boşaltım istenen hastalıklarda (örneğinhemoroid, anal fissür, anal/rektal ameliyat sonrasında, gebelik döneminde),bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Kontra Endikasyon: Bağırsak tıkanmaları, bağırsakçeperlerinde kas zayıflığı, gastrointestinal sistemlerinde patolojik daralmaolanlarda ve diabetes mellitusta kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Yeterlimiktarda su ile tüketilmemesi özellikle yaşlı hastalarda yutma zorluğuna vebağırsaklarda tıkanmaya neden olabilir.Gebelerde ve emziren annelerde hekim kontrolü altındakullanılabilir.

Yan Etkileri: Nadirenbazı allerjik reaksiyonlar görülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Birliktealınan ilaçların emiliminde azalma görülebilir. Diyabetiklerdekullanıldığında insülin dozlarının düşürülmesi gerekebilir.

Doz Önerisi: Yetişkin ve 12 yaş üzeri çocukların, sabah ve akşam,tercihen tok karnına bir poşet olmak üzere, günde toplam 2 poşet alması önerilir.Gerektiğinde 4 poşeke kadar çıkılabilir. Poşet içeriği 1 büyük bardak (150 mL)soğuk su içinde karıştırılarak bekletilmeden içilir. Aspartam içermesindendolayı fenilketonüri rahatsızlığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.