Muskazon

Muskazon

Tablet

Kurtsan

Klorzoksazon 250mg, parasetamol 300 mg

Ambalaj: 20tablet.

Eşdeğeri:

Mepadol Tablet: 20 tablet(Akdeniz);Parafon Tablet: 20 tablet(Gürel).

Endikasyon: İskeletkasındaki ağrı ve spazmla birlikte olan rahatsızlığı iyileştirmekiçin fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olaraklumbago, tortikolis, servikal sendrom, iltihabi veya travmatikkas, tendon ve eklem rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasındakullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimindekimaddelerden herhangi birine duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Alerji öyküsü olanlarda dikkatlekullanılmalıdır. Kızarıklık, ürtiker veya cilt kaşınması gibi duyarlıkreaksiyonları gö-rülürse ilaç kesilmelidir. Karaciğer fonksiyonbozukluğunu düşündüren herhangi bir semptom gö-rülürse ilaç kesilmelidir.Sersemlik yapabilir ve alkol veya diğer santral sinir sistemi depresanlarınınbirlikte kullanımı sersemliği artırabilir.Gebelerde ve emziren annelerdekullanımı önerilmez.

Yan Etkileri: Bazı hastalardagastrointestinal bozukluklar, sersemlik, baş dönmesi, başta boşlukduygusu, kırıklık veya aşırı uyarılma olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Alkol ve/veya santral sinir sistemindedepresyon yapan ilaçlarla birlikte kullanıldığında, klorzoksazonSSS depresyonuna bağlı sersemliği artırabilir.

Doz Önerisi: Yetişkinlere günde 3-4 kez 1-2 Tablet; şiddetliağrı ve spazmlarda başlangıç dozu olarak günde 3-4 kez, 2-3 Tablet. Çocuklaragünde 3-4 kez ½-1 Tablet verilir. Şiddetli ağrı ve spazmlarda başlangıçdozu olarak günde 3-4 kez, 1-2 Tablet verilir. İyileşme gö-rüldüğündedozaj düşürülür.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.