Neurogriseovit

Neurogriseovit

Ampul IM

Deva

I nolu Ampul: B12vitamini 1 mg. II nolu Ampul: B1vitamini 100 mg, B6vitamini 100 mg, lidokain HCI 10 mg

Ambalaj: 5 adet tip I Ampul ve 5 adet tip II ampul.

Endikasyon: Nevritve polinevritlerde, trigeminus nevraljisi ve siyatikte, beriberive beriberiye bağlı nö-rolojik, kardiyovasküler ve gastrointestinalsemp-tomlarda, kronik alkoliklerde ve bunlarda alkole bağlı olarakortaya çıkan santral sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem semptomlarında,pernisiyöz anemi, hiperkrom makrositer anemi ve hipokrom anemideendikedir. B1, B6, ve B12vitaminlerinegereksinimin arttığı nekahat dö-nemlerinde, aşırı stres durumlarında,uzun süren geniş spektrumlu antibiyotik veya diüretik kullananlarda,vitamin emilimini etkileyen gastrointestinal bozukluklarda, gebelikdö-neminde de kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekivitaminlerden herhangi birine allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: B12vitamini, omuriliğin subakut dejenerasyonununsemptomlarını maskeleyebileceğinden, tam bir tanı konmadan kullanılmamalıdır.B6vitamininin emziren kadınlarda süt salgısını azaltabileceğiunutulmamalıdır. Siyanokobalaminin plazma konsantrasyonlarınınyükseldiği optik nö-ropatilerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: B6vitamini parestezi, uyku hali ve düşük serum folik asit düzeyineyol açabilir.

İlaç Etkileşimleri: İNH, sikloserinve oral kontraseptifler, B6vitamini gereksinimini artırırlar.Parkinsonolgularında ldopa tedavisi üzerindeki bozucu etkisinden dolayıB6vitamini kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Bileşimindeki vitaminlerin dokulara hızladağılımının istendiği ve gastrointestinal yoldan emilimin tam olmadığıdurumlarda parenteral kullanım içindir. I no’lu Ampul ve II no’lu Ampulaynı enjektö-re çekilerek başlangıçta günde bir kez, daha sonra haftada2-3 kez IM olarak uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.