Neutrogena Acne

Neutrogena Acne

Mask

JanssenCilag

Benzoil peroksit

Ambalaj: %5x56 gramlık plastik tüp.

Endikasyon: Yüz ve vücuttakiakne vulgarisin bütün türleri (komedonlar, sivilceler) özelliklepapülo pustüloz aknenin (küçük nodüler ve pustüler) topikal tedavisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Duyarlık gösteren kişilerdekullanılmamalıdır.

Uyarılar: Göz ve mukozalara değdirilmemelidir.Benzoil peroksitin aklaştırıcı etkisinden dolayı kirpikler, sakalve saçlara değdirilmemelidir. Gebelikle ilgili herhangi bir çalışmayapılmamıştır ve anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.Gebelerde çok zorunlu haller dışında kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Lokal kızarıklıklar, hafif yanmahissi ve soyulmalar gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Cilt üzerine uygulanarak kullanılandiğer akne tedavileriyle aynı anda kullanımı veya art arda kullanımıistenmeyen etkilerin şiddetlenmesine yol açabilir.

Doz Önerisi: Günde bir kez veya gerekli gö-rüldüğü kadar, akneyeyatkın veya akneli cilt üzerine ince bir tabaka halinde daireselhareketlerle sürülür. 20 dakika kuruması beklenir ve ılık suylabolca durulanır. Cilt yumuşak hareketlerle kurulanır. Aknelerkayboluncaya kadar tedaviye devam edilir.

Neutrogena T/Gel

Şampuan

Neutar %2

Ambalaj: 130 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon: Saç derisinde kaşıntı ve kepeklenme gibi semptomlarlagö-rülen kronik psö-riazis, seboreik dermatit ve kepek tedavisindekullanılır.

Kontra Endikasyon: Coal tara duyarlığı olduğu bilinen olgularda,saç derisinde açık yarası veya akut enflamasyonu olan olgularda,özellikle hekim gerekli görmemişse, kullanılması sakıncalıdır.

Uyarılar: Yalnız dıştan kullanım içindirve sadece saçlı deriye uygulanmalıdır. Enflamasyonlu veya açıkyarası olan saç derisinde kullanılmaz. Gözlerle temasından kaçınılmalıdır.Eğer gözlerle temas ederse bol suyla yıkanmalıdır. Seyrek olarakgri, sarı, kimyasal işlemle saç rengi açılmış veya boyalı saçlardasaç renginin bozulmasına neden olabilir. Ürün kullanıldıktan sonra24 saat süreyle güneş ışınlarının etkilerinden sakınılmalıdır.Çok gerekli olmadıkça, gebelikte ve emzirirken kullanımından kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri: Coal tar içeren ürünler uzun süreyleuygulandıklarında dermatit belirtilerinin ortaya çıkmasına nedenolabilmektedirler. Bu dermatit, allerjik veya irritan nitelikteolabilir. İrritan nitelikteki dermatitler genellikle doza bağımlıdırlar.Ayrıca fotosensitizasyona ve akne benzeri lezyonların oluşmasınaneden olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Fotosensitizasyona neden olabilentetrasiklinler, psoralen ve tretinoin ile birlikte kullanılmamalıdır.Özellikle hekim tarafından önerilmemişse, PuVA tedavisi ve diğerpsö-riazis tedavileriyle birlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Gerekli gö-rüldüğü kadar, haftada en az iki kezuygulanmalıdır. Saçlar iyice ıslatıldıktan sonra,T/Gel’den bolca bir miktar saçlı deriyeuygulanarak masaj yapılır. Kö-püğün saçlı deri üzerinde birkaç dakikakalması sağlanır.Durulanır ve işlem yeniden tekrarlanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.