Nö-rotrop

Nö-rotrop

Nö-rotrop nedir ne için kullanılır, Nö-rotrop nasıl kullanılır, Nö-rotrop ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Film Tablet

Pirasetam

Ambalaj:

 800 mgx30 film tablet.

Endikasyon:

 Anımsama,anıları tutma, dikkati bir noktaya teksif etme eksiklikleri, uyku bozuklukları, vijilans yetersizlikleri gibi yerleşmiş bunama durumlarıyla Pick ve Alzheimer hastalıkları dışında kalan yaşlanmaya bağlı ruhsal davranış kusurları; kafa travması geçirenlerde görülebilen baş dönmesi,baş ağrısı, ajitasyon gibi subjektif posttravmatik sendromlar; iskemik ve hemorajik akut serebral dolaşım yetersizlikleriyle bunlarınve serebral arteriosklerozun kronik semptomları; delirium tremens,kronik alkolizm ve toksikomani lerde görülen fonksiyonel bozukluklar ve zeka kusurlarıyla dezentoksikasyon kürlerinde zihinsel yeteneklerin yeniden sağlanması; derin bilinç bulanıklıkları, beyin damarlarının travma sonrası sekelleri; çocuklarda görülen davranış bozuklukları,öğrenim performansında düşüklük gibi durumlarda kullanılır.

Kontrendikasyon:

 Ağır böbrek yetersizliklerinde kullanılmamalıdır. Diyaliz uygulanmayan hastalar yüksek dozların kısa aralıklarla kullanılması önerilmez.

Uyarılar:

 Gebeliğin ilk 3 ayında kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: 

Tedavinin Başında ajitasyon görülebilir. Baş dönmesi, baş ağrısı, ekstrapiramidal semptomlar ve konvülsiyon, uyku bozuklukları, sinirlilik, irritabilite,tremor gibi nörolojik; mide ağrısı, bulantı, kusma, diyare, kabızlık ve anoreksi gibi gastrointestinal bozukluk; hemoglobin ve hematokrit değerlerinde azalma görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:

 Sadece 1 olguda pirasetam ve tiroid ekstreleri(T3-T4) birlikte verildiğinde konfüzyon, irritabilite ve uyku bozukluğu görüldüğü bildirilmiştir.

Doz Önerisi:

 Günde 3 kez 1 Tablet çiğnenmeden bir miktar sıvıyla alınır.İstenilen Etki sağlandıktan sonra günde 3 kez ½ tablete indirilir. Çocuklarda Doz, vücut ağırlığının her 10 kg’si için 400 mg olarak hesaplanır.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.