Oceral

Oceral

Krem

Roche

Oksikonazol

Ambalaj: 10 mg/gx10 g’lik tüp.

oceral

Sprey Solüsyon

Oksikonazol

Ambalaj: 10 mg/mLx20 mL’lik vaporizatörlü plastik şişe.

Endikasyon: Mantarenfeksiyonlarının bulunduğu ekstremitelere (özellikle parmakaraları vb) vücut, başın saçlı derisiyle cilt kıvrımlarına (kasık,diz ve kol içi, karın, parmak araları vb) uygulanabilir.

Kontra Endikasyon: Duyarlıkişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Gözlere ve mukozalara değdirilmemelidir.Diğer imidazol türevlerinde olduğu gibi uzun süre kullanımda sistemiketkiler ortaya çıkabilir. Duyarlı kişilerde aşırı duyarlık reaksiyonlarıgelişebilir. Gebelerde kesin gerekli gö-rülürse kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Bazı nadir olgularda hafif yanmahissi veya belirgin kaşıntı gibi deri reaksiyonları gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Oceral Krem: Günde 1 kez ve tercihen akşamları hasta bölgeyeharicen uygulanır. Tedavi süresi en az 3 haftadır. Nüksü önlemekiçin, lezyonların iyileşmesinden sonra 1-2 hafta daha tedaviye devamedilmelidir.

Oceral Solüsyon: Etkilenen bölgeye tercihen akşamlarıolmak üzere parmak aralarına ve saçlı deriye günde bir kez uygulanmalıdır.Tedavi süresi, kişinin durumunabağlıdır, ancak genelde 3 haftadan az olmamalıdır. Nüksü önlemek içinOceralile tedaviye, lezyonların tamameniyileşmesinden sonra 1-2 hafta daha devam edilmelidir. Genital bölgedeki mantartedavisine, olası alkol iritasyonunu önlemek amacıyla, ürünün önce krem formuile başlanmalı ve solüsyon ile devam edilmelidir. Sprey solüsyonun genitalbölge uygulamalarında, uygulama yerinin ilaç püskürtüldükten sonra bir müddetaçık tutularak sprey içeriğindeki alkolün uçmasının beklenmesi önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.