Octostim

Octostim

Ampul

ErKim

Desmopressin asetat

Ambalaj: 15mg/1 mLx1 ampul.

Endikasyon: Tedaviyeya da teşhise yö-nelik ameliyatlardan önce, uzamış kanama süresininkısaltılması ve normale döndürülmesi ya da konjenital ya da ilacabağlı trombosit disfoksiyonu, üremi, karaciğer sirozu bulunanhastaların ve etiyolojisi bilinmeyen uzamış kanama süreli hastalarınkanamalarını kontrol altına almada endikedir.

Kontra Endikasyon: Psikolojikpolidipsi, stabil olmayan anjina pektoris, dekompanse kalp yetmezliğive von Willebrand hastalığı tip IIB hastalarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Aşırı sıvı yüklenmesini ve hiponatremiyiönlemek için önlemler alınmalıdır. Antidepresanlar, klorpromazinve karbamazepin gibi antidiüretik hormon salıveren maddeler, trisiklikaditif antidiüretik etki yaparlar ve su tutulması riskini artırırlar.Gebeliktegüvenirliği kesinlik kazanmamıştır. Emziren anneler üzerinde kontrollüçalışma yoktur.

Yan Etkileri: Tedavi gö-renhastaların çok azında yorgunluk, baş ağrısı, bulantı, mide ağrısıolabilir.

İlaç Etkileşimleri: İndometasindesmopressine yanıtı artırabilir.

Doz Önerisi: İnvaziv bir ameliyattan önce kanamanın kontrolüve profilaksisinde SC yoldan 0.3mg/kg dozda uygulanır ya da serum fizyolojikteseyreltilerek (50-100 mL), 15-30 dakika içinde IV enfüzyon şeklindeverilir. Eğer olumlu sonuç alınırsa,Octostimbaşlangıç dozu 6-12 saat arayla1-2 kez tekrarlanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.