Octinum

Octinum

Damla

Abbott

İzomethepten HCl

Ambalaj: 100mg/mLx20 g.

Endikasyon: Astım, boğmacave hıçkırıkta olduğu gibi; solunum sistemi spazmlarında; gastritve duodenum ülserlerindeki spazmlarda; pilor spazmlarında ve infantilkusmalarda; Tabes dorsalisteki gastrik krizlerde; spastik kabızlıkta;ameliyat sonrası gaz ve kusmalarda; gö-bek koliklerinde; mide ve duodenumunradyolojik tetkiklerinde, organik ve fonksiyonel değişikliklerinayırıcı tanısında; safra yolları, böbrek ve üreter koliklerinde,idrar kesesi tenezmlerinde; dismenorede; doğumu hızlandırmak vedoğum ağrılarını azaltmak amacıyla serviks spazmlarında; loşi retansiyonunda;mide sondasıyla beslemede özofagus spazmlarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Mutlakkontrendikasyonu yoktur.Sempatomimetik özellikleri nedeniyle, yüksektansiyonlu kişilerde kullanılması özenle tartılmalıdır.

Uyarılar: Hipertansiyonluveya organik kalp bozukluğu olan hastalar, ilaca tahammülün iyi olduğusaptandıktan sonra da, önerilen dozun sadece yarısını almalıdırlar.Gebeliğin ilk üç ayında ilacın uygulanması özenle tartılmalıdır.

Yan Etkileri: İzometheptenetahammül genel olarak oldukça iyidir. Bulantı, sıcaklık hissi, terleme,çarpıntı ve baş ağrısı gibi yan etkiler gö-rülebilir. Genelliklebu belirtiler dozun azaltılmasıyla kaybolur.

İlaç Etkileşimleri: İlaç veya herhangi bir maddeyleetkileşmesi bildirilmemiş olmasına rağmen MAO inhibitörleriylebirlikte uygulanmaması önerilir.

Doz Önerisi: Günlük doz erişkinlerde 3x15-20 damla bir miktarsu ile alınır. Gerektiğinde bu doz iki katına çıkarılabilir. Çocuklardaortalama doz, bir aylıktan küçük bebeklerde 3-4 kez 2 damla; 1 ay1yaş arası çocuklarda 3-4 kez 3-5 damla; 1-6 yaş arası çocuklarda 3-4kez 6-11 damla ve 7-14 yaş arası çocuklarda 3-4 kez 12-20 damladır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.