Ocubrax

Ocubrax

Göz Damlası

Liba

Diklofenak sodyum 1mg, tobramisin 3 mg/mL

Ambalaj: 5 mL’lik polietilen şişe.

Endikasyon: Birnonsteroid antiinflamatuvar ajanın endike olduğu ve konkominant bakteriyeloküler enfeksiyonun varlığı veya riskinin yüksek olduğu katarakt cerrahisindegözün ön kamarasındaki enflamasyonun önlenmesinde veya tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Bileşimindekimaddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlığı olanlarda kullanılmamalıdır.Aktif korneal ülser ile viral keratokonjonktivit rahatsızlığı olan veasetilsalisilik asit ya da başka prostaglandin inhibitörlerin kullanımınınastım krizi ya da ürtiker veya akut rinite yol açtığı hastalardakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Diğer aminoglikozitantibiyotikler, asetilasetik asit, fenilasetik asit türevleri ve diğer nonsteroidal antienflamatuar ajanlar ile çapraz duyarlılık olasılığı dikkatealınmalıdır. Gebeler, emziren annelerde ve çocuklar için özel bir uyarıya gerekgörülmemiştir. Bu dönemlerdeki olası kullanımı, doktor tarafından değerlendirilmelive belirlenmelidir. Otomobil ve makine kullanımına etkileri gözlenmemiştir.

Yan Etkileri: Genellikle iyi tolere edilmesine karşın, zaman zamantahriş, yanma, göz yaşarması, yabancı cisimlere karşı duyarlık, vb. ortayaçıkabilir. Bunların hepsi hafif etkili ve geçicidir, tedavinin kesilmesindensonra kaybolur.

Doz Önerisi: Genellikle etkilenen göze(lere) günde 4 kez iki damladamlatılır. Cerrahiden sonra tedaviye 21 gün kadar devam edilebilir. Günlükuygulama sayısı ve tedavinin süresi doktorun değerlendirmesine uygun olarakdeğiştirilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.