Orthovisc

Orthovisc

Enjektabl

Biomeks

Sodyum hyaluronat

Ambalaj: 30 mg/2 mLx1 önceden doldurulmuş kullanat tipi enjektör.

Endikasyon: Sodyum hyaluronat bir doku lubrikanı olarak gö-revyapar ve komşu dokular arasındaki etkileşimin hafifletilmesindeönemli bir rol oynar. Ayrıca, dokular arasında ayrılmayı sağlayanviskoelastik bir destek olarak da etki gösterir. Bu özelliğiyle, temporomandibulareklem rahatsızlıkları ve diz osteoartritinin semptomatik tedavisindekullanılır.

Kontra Endikasyon: Tavuk ve tavuktan elde edilenürünlere allerjisi olanlar, belki sodyum hyaluronat preparatlarınareaksiyon gösterebilirler. Enjeksiyonun yapılacağı bölgede öncedenvar olan cilt enfeksiyonları veya bilinen sistemle ilgili kanamabozuklukları kontrendikasyon nedeni olabilir.

Uyarılar: Preparat sadece intraartikülerenjeksiyon yoluyla uygulanır. Bu tip uygulamada sodyum hyaluronatsolüsyonu, kabul edilmiş enjeksiyon tekniğini iyi bilen personeltarafından yapılmalıdır. Fazla miktarda sodyum hyaluronat kullanılmamalıve hasta çok yakından kontrol edilmelidir. Enjeksiyon uygulamasısırasında ağrı artarsa, enjeksiyon durdurulmalı ve iğne dışarıçekilmelidir. Eklem boşluğu aşırı derecede doldurulmamalıdır.

Doz Önerisi: Yeterli miktardaOrthovisc, steril uygun numara hipodermikbir iğneyle, seçilmiş olan eklem boşluğuna ağır ağır enjekte edilir.Plastik dipli iğne kullanılması önerilir. Enjekte edilecek hacim,rahatsızlığın bulunduğu eklemin türüne gö-re, 2 mL’yi aşmayan birölçü içinde, eklem boşluğunun büyüklüğüne gö-re değişmektedir.Başka bir doz gerekli gö-rülmemişse, temporomandibular eklem rahatsızlıklarında1 mL/hafta, diz osteoartritinde ise 2 mL/hafta’lık doz, birer haftaarayla, üç hafta süreyle kullanılmalıdır. 4-6 ay sonra aynı doz tekrarlanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.