Parafon

Parafon

Tablet

Gürel

Klorzoksazon 250mg, parasetamol 300 mg

Ambalaj: 20 tablet.

Eşdeğeri: MepadolTablet: 20 tablet(Akdeniz);MuskazonTablet: 20 tablet(Kurtsan).

Endikasyon: İskeletkasındaki ağrı ve spazmla birlikte olan rahatsızlığı iyileştirmekiçin fizik tedavi, istirahat ve diğer yöntemlere yardımcı olaraklumbago, tortikolis, servikal sendrom, iltihabi veya travmatikkas, tendon ve eklem rahatsızlıkları ve ortopedik işlemler sırasındakullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimindekimaddelerden herhangi birine duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Alerji öyküsü olanlarda dikkatle kullanılmalıdır.Kızarıklık, ürtiker veya cilt kaşınması gibi duyarlık reaksiyonlarıgö-rülürse ilaç kesilmelidir. Karaciğer fonksiyon bozukluğunu düşündürenherhangi bir semptom gö-rülürse ilaç kesilmelidir. Sersemlik yapabilirve alkol veya diğer santral sinir sistemi depresanlarının birliktekullanımı sersemliği artırabilir.Gebelerde ve emziren annelerde kullanımı önerilmez.

Yan Etkileri: Bazı hastalardagastrointestinal bozukluklar, sersemlik, baş dönmesi, başta boşlukduygusu, kırıklık veya aşırı uyarılma olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Alkol ve/veya santral sinir sistemindedepresyon yapan ilaçlarla birlikte kullanıldığında, klorzoksazonSSS depresyonuna bağlı sersemliği artırabilir.

Doz Önerisi: Yetişkinlerde alışılmış başlangıç dozu 3-4 kez2 Tablettir. Sonradan genellikle 3-4 kez 1 tablete indirilebilir.Formülünde tartrazin içerdiğinden, duyarlı kişilerde allerjik reaksiyonaneden olabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.