Pimafucin

Pimafucin

Deri Pomadı

Santa Farma

Pimarisin

Ambalaj: 20 mg/gx15 g’lik tüp.

Endikasyon: Cilt vetırnaklarda, baştaCandidaalbicansolmak üzere, çeşitli mikotikorganizmaların neden olduğu akut ve kronik hastalıkların tedavisinde: İnguinal, perianal, gluteal (diaper rash), interdijital, meme altı,dış kulak yolu kandida enfeksiyonları; perleş, paronişia, onikokandidiazis,balanitis, dermatofitozların (tinea kapitis, tinea barbea, tineakorporis, tinea ingunalis, tinea versikolor, tinea kruris, tineaungium, tinea pedis, tinea interdijitalis vs.) tedavisinde endikedir.Candidave/veyaTrichomonas vaginalisvajinitlerinin tedavisinde,tekrar enfeksiyonu önlemek için (inguinal ve perineal bölge derisine)kullanılır.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlığı olan hastalardakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Antibakteriyel etkisi yoktur.Bu nedenle, aynı zamanda mikrobik bulaşma olduğu saptanan veya düşünülenolgularda, birlikte antibakteriyel bir ajan, tercihen, sistemikkullanımı olmayan neomisin uygulanmalıdır.

Yan Etkileri: Şimdiye kadar bildirilmemiştir.

Doz Önerisi: Günde 3-4 kez hasta cilt bölgesine ince bir tabakahalinde sürülür. Tedavi süresi, olguya gö-re 1-2 hafta ile 1 ay arasındadeğişir.

Pimafucin

Vajinal Tablet

Santa Farma

Pimarisin 25 mg,benzalkonyum klorhidrat 1 mg

Ambalaj: 20 tablet.

Endikasyon: Candidave/veyaTrichomonasvaginalisenfeksiyonu sonucu oluşanvajina tahrişi ve akıntılarının (vajinitis) tedavisinde kullanılır.

Yan Etkileri: Bazan lokal tahriş gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Eller iyice yıkandıktan sonra Tablet yerinden çıkarılır,su ile ıslatılır ve yatar durumda iken vajinaya yerleştirilir veparmakla derine itilir. Vajinaya her gece 1 Tablet koyarak 20 günlükkür veya vajinaya her gece 2 Tablet koyarak 10 günlük kür ya da vajinayaher gece ve sabah birer Tablet koyarak 10 günlük kür uygulanır. Tekrarbulaşmayı önlemek için tedavi sırasında inguinal ve perineal bölgeyePimafucin Deri Pomadısürülmesi ve varsa eşindekiBalanitis’in tedavisiuygundur.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.