Psoraks

Psoraks

Krem

Kurtsan

Antralin ‰25, salisilikasit ‰20

Ambalaj: 30 g’lik tüp.

Psoraks Forte

Krem

Antralin ‰50, salisilikasit ‰20

Ambalaj: 30 g’lik tüp.

Endikasyon: Kronikpsö-riazisin tedavisinde kullanılır. Ciltteki ve saçlı bölgedekisedef hastalığının spesifik ilacıdır. Sedef hastası olan kişilerinciltlerine pürüzsüz ve düzgün bir gö-rünüm kazandırır.

Kontra Endikasyon: Akut psö-riazisteve bileşimdeki maddelere karşı duyarlı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Aniden kızarıp açılan yaralara, gözlere, normalderiye, genital bölge ve diğer mukozalara uygulanmaz. Gebelerdeve emziren annelerde kullanılmamalıdır. Elbiselerin ve yatakçarşaflarının lekelenmemesi için koruyucu kıyafet giyilmesiönerilir. Uygulamadan sonra banyo veya duş alınmalı, eller iyiceyıkanmalıdır.

Yan Etkileri: Cilt tahrişi,saç ve tırnaklarda renk bozukluğu gibi yan etkiler gö-rülebilir.İlaç sürüldüğü deride kırmızı kahverengi renklenme yapabilir, tedaviilerledikçe bu renk morumsu bir hal alabilir, endişe edilmemelidir,bir süre sonra geçer. Eğer ilk tedavide fazla acı veya yaraların çoğalmasıgö-rülürse uygulama süresi azaltılıp kullanım bırakılabilir.

Doz Önerisi: Tedaviye ‰25’likPsorax Kremile başlanıpen az bir hafta uygulandıktan sonra irritan etki oluşmuyor ve gerekiyorsa‰5’likPsorax Krem Forteile uygulamaya devam edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.