Kansere Karşı Şifa Doğal Ürünlerde

Kansere Karşı Şifa Doğal Ürünlerde

Kansere karşı sebze tüketimi şifalı özellikleri ile önemli. Tüm dünyada hızla yayılan kanserle savaşmanın birinci yolu, bilinçli ve doğru beslenmeden geçiyor.

Özellikle sebze ve meyveler kanserle mücadelede önemli rol oynuyor.Kuşkonmaz, kereviz, maydanoz gibi sebzeler burada öne çıkıyor.

Kanser türleri arasında  pankreas kanseri dikkat çekiyor, Prof. Dr. Erkan Topuz, pankreas kanseri hastalarının, proteinden zengin beslenmeleri gerektiğini vurguluyor. Pankreas tehlikesi olan hastalann balık, yağsız kırmızı et, kümes hayvanları, köy yumurtası, yoğurt, baklagiller tüketmesini öneren Prof. Dr. Topuz, pankreas kanserine yakalananlara da şu önerilerde bulunuyor:

Zeytinyağını tercih edin. Çiçek balı, kara üzüm pekmezi tüketin. Havuç, portakal suyu için. Ancak meyve sularını hemen değil, uzun sürede tüketin. (1 bardak 15 - 20 dakika sürede içilmelidir) Semizotu, enginar, kereviz, yerelması gibi gıdalar yiyin. Kuşkonmaz, kereviz ve maydonoz suyunun hayvanlarda tümörü küçülttüğü, hatta yok ettiği görülmüştür. Hastalar özellikle kuşkonmaz tüketsin. Günde 1 tatlı kaşığı zerdeçal, çökelek, keçi peyniri yoğurdu yiyin. Günde 2 kereden fazla şeker alımı yüzde 70 oranda pankreas kanseri riskini artırır.

Bu yüzden şekerden kaçının. Yer fıstığı ve cevizin destek tedavi olarak faydası vardır. Pankreas az enzim salgıladığından dolayı ananas, avakado, papaya tüketin. Günde 1 bardak ananas suyu için.

 

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...