O Eskidendi

O Eskidendi

Önceden evlenmenin kolay boşanmanın zor olduğu dönemlerdi. Fakat gün geçtikçe durum tam tersine dönüyor. Üstelik boşanmalar giderek sıradan bir olay haline geliyor.

Evlenme sürecinin gittikçe uzadığı günümüzde evlilik teklifinden evlenmeye kadar uzun bir süreçten geçen kişiler, iş boşanmaya gelince neredeyse tek celsede boşanır hale geldiler.

Dünyanın genelinde boşanmalar arttığı gibi Türkiye’de de son yıllarda boşanma oranlarında son derecede artmalar söz konusu. Üstelik yapılan istatistikler boşanmaların; aldatmalardan çok ilgisizlik sebebiyle gerçekleştiğini göstermekte.

Meryada Sürekli Boşanma Haberleri Yer Alıyor

Boşanma haberleri medyada sık yansıma bulan başlıklardan birisi. Ajans Press’in arşivi gösteriyor ki; son 5 yıldır konuyla ilgili sürekli bir artış yaşanmış. 2010 yılında bin civarı yansıma bulan boşanma haberlerinin; 2014 yılında 2 bin 300 civarı bir sayıya ulaşmış olması istatistikleri destekler nitelikte.

Boşanmaların En Büyük Sebeplerinden Biri Whatsap

2014 yılında İtalya’da yayınlanan bir rapora göre mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın; boşanmalarda yüzde kırk oranında rol oynadığı belirlendi. İkinci sırada Facebook olduğu söylenirken; Whatsapp’ta mesajın okundu anlamına gelen yeşil ışık özelliği de boşanma nedenleri arasında yer aldı.

Evliliğin ilk 5 yılı kritik olarak gösteriliyor. Araştırmalardan çıkan bir sonuç olarak boşanmaların yüzde 40’ı evliliğin ilk 5 yılı içerisinde gerçekleşirken; yüzde 21,5’i; 6-10 yıllık evliliklerde yaşanıyor.

Ünlü çiftlerin biten evlilikleri ile zaman zaman medyatikleşen “boşandı” haberleri; bazı dönemlerde modaya da dönüşebilmekte.

Boşanmalar her ne sebeple olursa olsun en büyük zararı ne yazık ki çocuklar görüyor.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.