Özgüvenli Çocuklar İçin İlk İki Yıl Anne Sütü Verin

Özgüvenli Çocuklar İçin İlk İki Yıl Anne Sütü Verin

Hamilelik döneminde alınan gıdaların bebeğe kordon vasıtasıyla ulaştığını aktaran uzmanlar, bundan dolayı beslenmenin çok önemli hale geldiğini ifade etti.

Bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütüyle, 24 aya kadar ise sütü diğer gıdalarla tüketmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, "Anne sütünün tarif edilemeyecek kadar faydalı olduğunu herkes biliyor, çünkü anne sütü bireyin tüm yaşantısına etki eder. İlk 2 yıl anne sütü alan bebeklerin öz güveni daha yüksek olur.

Emerek doyuma ulaştığı için, özellikle ruh sağlığı daha iyi gelişir. Anne sütü hiç bir hazineye değişilmez, o nedenle bunun kıymetini bilmemiz gerekir. Anne sütü almayan çocuklar hayata çok kötü başlamış oluyor. Düşe kalka büyüdükleri için fiziken, ruhen ve aklen diğerleriyle kıyaslamak çok mümkün olmaz" ifadelerini kullandılar.

6 aydan sonra bebeklerin özellikle hayvansal gıdalarla tanıştırılması gerektiğini belirten uzmanlar, İlk altı ayda verilen ek gıdanın bebeklerde alerji riskini ortaya çıkarttığını ve bu durumun aynı zamanda obeziteye de zemin hazırladığım söylediler.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...