Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi yaptırmayı düşünenler bunu hangi yöntemlerle yaptıracaklarına karar vermekte zorlanırlar...

Saç ekimi yaptırmayı düşünenler bunu hangi yöntemlerle yaptıracaklarına karar vermekte zorlanırlar. Saç ekimi sonrasında istedikleri gibi saçlara kavuşurken, işlemin başarısı onlar için oldukça önemlidir. Bilinçli şekilde yaptırıldığında, saç ekimi kişiye doğal görünen saçlar kazandıracaktır.  

Saç Ekimi Kimler İçin Uygun Bir Tedavi Yöntemidir

Saç ekimi yapılması için en uygun kişilerin saçların alınacağı alanda bulunan saç köklerinin güçlü ve sık olması gerekir. Ayrıca saç dökülmesi durmuş olan kişilerde saç ekimi daha başarılı sonuç verir. Eğer kişilerin saç kökleri zayıf olursa PRP, Mezoterapi gibi yöntemlerle saç kökleri güçlendirilebilir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin mutlaka uzman kişilere danışması gerekir.

Kişiler Bu  Kriterlere Uyuyor. Ancak Saç Ekimi Farklı Yöntemler Kullanılarak Yapılıyor. Bunlar İçinde En Uygun ve Başarılı Olan Hangisidir?

Günümüzde kullanılan saç ekimi yöntemleri FUT ve FUE tekniği adını verdiğimiz yöntemlerdir. Bunlar arasında sadece saç köklerinin alınması aşamasında farklılıklar bulunmaktadır. FUT tekniğiyle yapılan işlemlerde yine lokal anestezi uygulanmaktadır. Hastalar acı çekmeden işlem tamamlanır. Burada kişiden saçlı alandan ince şeritler halinde saç kökü hücreleri alınır. Daha sonra bunların alındığı bölgeye dikiş yapılır. Dolayısıyla burada dikiş izleri kalmaktadır. FUE tekniğinde ise, kişilerdeki saçlı alandan cilt alınmaz. Burada kesi yapılmadığından sadece saç köklerinin alınmasıyla işlem yapılır. Bu yüzden herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Saçlar tıraş edilerek, saç kökleri tek tek alınarak, özel bekleme yerlerinde bekletilir. Saçsız alan için yeteri kadar saç kökü alındıktan sonra, saç ekimine geçilir.

Bu Yöntemlerin Uygulanması Sırasında Hastalara Sağladığı Faydalar Nelerdir

Elbette her iki yöntemin kendine göre avantajları vardır. Ancak hastaların konforu düşünüldüğünde FUE yönteminin daha üstün olduğu söylenebilir.FUE tekniğiyle yapılacak saç ekiminde tecrübeli ve uzman bir doktor tek seanslık bir çalışmada 4000-6000 kadar greft ekimini gerçekleştirebilir. FUT tekniğiyle yapılacak saç ekiminde bu kadar fazla sayıda greft bir anda ekilemez. Saç ekimi sonrasında oluşan skar dokular izlendiğinde FUT tekniğine göre, FUE yönteminin yeniden tekrarına pek gerek kalmaz. Tıbbi açıdan donanımlı ve uzman bir ekiple ameliyat ortamında gerçekleştirilen saç ekimi başarılı şekilde yapılır. Lokal anesteziyle uygulanan saç ekiminde herhangi bir acı hissedilmez. FUT yöntemine göre değerlendirilme yapıldığında, FUE tekniğiyle yapılan işlemlerde ödem ve şişlik meydana gelmez. FUT tekniğinde dokular dikişle hasar gördüğünden, daha sonrasında onarılması güç bir hale gelebilir. Bu yüzden bu bölgelerdeki saç kaybı tedavisinin neticesi olumsuz olabilir. FUE yönteminde tecrübeli ve özenli bir çalışma yapılmalıdır. Çünkü kalın uçlarla yapılan greft alımı sonrasında izler oluşabilir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...