Dövme (Tatuaj)

Dövme (Tatuaj)

Özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşan ve cilt altına enjekte edilerek kalıcı renk değişikliği sağlayan dövmenin birçok hastalığa davetiye çıkartır.

Özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşan ve cilt altına enjekte edilerek kalıcı renk değişikliği sağlayan dövmenin birçok hastalığa davetiye çıkarttığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Mehmet Cantürk, "İşlem sırasında kanamalara yol açılması, iğnelerin birden fazla kişide kullanılması, işlem sırasında ve sonrasında hijyenik şartların sağlanmaması ve en önemlisi uygulayan kişilerin sağlık konusunda eğitimsiz ve lisanssız olması nedeniyle sterilize kurallarına uyulmadığından Hepatit B, Hepatit C, AIDS ve benzeri kan yoluyla bulaşan hastalıkların yaygınlaşmasına sebep olmaktadır" diye konuştu.

Bunun yanında bu tür uygulamaların 18 yaşından küçüklere yapılmasında aile onayının olması gerektiğini hatırlatan İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Mehmet Cantürk, dövme yaptıran vatandaşların söz konusu hususlarda çok dikkatli olmalarını istedi.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...