14 Kasımda Diyabeti Birlikte Yenelim

14 Kasımda Diyabeti Birlikte Yenelim

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeni ile 14 Kasım'da Haydi Diyabeti Birlikte Yenelim etkinliği gerçekleşiyor.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeni ile 14 Kasım'da “Haydi Diyabeti Birlikte Yenelim” etkinliği gerçekleşiyor.

Diyabetle ilgilenen herkesin davet edildiği etkinlik Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Dekanlık Konferans Salonu'nda 09:00-13:00 saatleri arasında düzenleniyor. Prof. Dr. Ertuğrul Taşan'ın önderliği ile gerçekleşecek etkinlikte diyabetle yaşam ve diyabet hastalığına karşı toplum bilinci oluşturulması amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında diyabet ve diyabetle yaşam ilgili temel konulara değinilecek olup, diyabet hastalarının muzdarip olduğu Diyabet ayak yaraları ve yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verilecektir. Ayrıca etkinliğe destek veren bazı firmalar tarafından katılımcılara ücretsiz şeker ,tansiyon ve kolestrol ölçümü yapılacak bunun yanında diyabetik tatlı, diyabet hastalarına özel ekmekler, broşürler, tatlı tarifleri kitapçığı ve Yetişkin ve Çocuk Diabetik hastalar için “Diabeti Öğreniyorum DVD seti" dağıtılacaktır.

14 Kasım Pazartesi günü saat 9.00'da başlayacak ve 13.00'e kadar sürecek olan “Haydi Diabeti Birlikte Yenelim” organizasyonunda, Prof. Dr. Ertuğrul Taşan tarafından Diyabetin Tanımı, Sıklığı ve Tarihçesi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Uzm. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan Diyabetin Tanısı, Diyabet Tipleri Belirtileri ve Bulguları, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Belce tarafından Diyabette Laboratuar Ölçümleri, Endokrin ve Endokrin ve Diyabet Hemşiresi Özlem Cerit  tarafından Diyabette Evde Şeker Ölçümü ve Takibi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nesrin Reis tarafından Diyabet ve Gebelik, Endokrin ve Diyabet Uzman Hemşire Ayşe Yavuz Diyabette İnsülin Uygulamaları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Uzm. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan tarafından Hipoglisemi ve Diyabetin komplikasyonları, Beslenme ve Diyet Uzmanı Nazlı Acar tarafından Diyabetliyim Nasıl Beslenmeliyim?, Endokrin ve Diyabet Uzman Hemşire Ayşe Yavuz tarafından Diyabette Öz Bakım ve Ayak Bakımı hakkında bilgiler veriliyor.

Diyabet hakkında farkındalık yaratmak için etkinliğe diyabetli yetişkinler, çocuklar ve aileleri, diyabetle uğraşan sağlık çalışanları ile tüm halk davet ediliyor. Haydi 14 Kasım'da Diyabeti Birlikte Yenelim !

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...