Aile Hekimleri Uyuşturucuyla Mücadele Edecek

Aile Hekimleri Uyuşturucuyla Mücadele Edecek

Halk sağlığı müdürlüğü kentte görev yapan aile hekimlerini merkezde toplayarak uyuşturucuyla mücadele hakkında seminerler düzenledi.

Uyuşturucu İle Mücadele Acil Eylem Planı ve Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı kapsamında bakanlığımıza verilmiş temel sorumluluklardan bir tanesi de birinci basamak sağlık hizmetleri bu alanda güçlendirilmiştir, Bu doğrultuda aile hekimlerine eğitim vermeleri için illerden görevlendirilen personel başkanlığımız tarafından gerek teknik kapasitelerinin gerekse eğitim becerilerinin artırılması amacıyla eğitici eğitimi verilmiştir, Alınan 5 günlük bu eğitim doğrultusunda ilgili personel tarafından kendi ilinde görev yapan aile hekimlerine yönelik bağımlılıkla mücadele eğitimlerinin verilmesine talep edilmiştir,

Eğitim Oldukça Verimli Geçti

Bu doğrultuda ilimizde görev yapan aile hekimlerine bağımlılıkla mücadele konusu kapsamında çeşitli konu başlıklarını içeren eğitimin; 17-18 Kasım 2015 tarihinde ikinci grubun ilk oturumu gerçekleştirilmiş olup, eğitime aile hekimlerinin yanında uyuşturucu İl Koordinasyon Kurulu üyelerinin de katılımı sağlandı, Eğitime; Necip Fazıl Şehir Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Enver Analan, Aile Hekimliği Uygulama Şube Müdürlüğü Uzm. Dr. Ayça Şafak Tekin ve Akıl ve Ruh Sağlığı Birim Sorumlusu Psikolog Oya Birsen eğitimci olarak katılmıştır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...