Alkol İçmeyi Nasıl Azaltabilirsiniz?

Alkol İçmeyi Nasıl Azaltabilirsiniz?

Fazla alkol tüketir misiniz? Sağlığınız için alkolü bırakmak ya da alkol tüketimini azaltmak ister misiniz? İşte alkol tüketimini azaltma yöntemleri.

İçkiyi azaltmanız için geçmişte içki içmenize yol açan nedenleri anlamaya çalışın, örneğin, kendinize o anlarda neler hissettiğinizi sorun. Kendinizi huzursuz mu hissediyordunuz? Öfkeli ya da yalnız mıydınız? Bitkin ya da aç olduğunuzdan mı yoksa bunalımda olduğunuz için mi içiyordunuz?

Bunların hiçbiri içmek için gerekçe olamaz. Yaşamla alkol kullanmadan mücadele etmeyi öğrenmek zorundasınız.
Kendinize geçmişteki hangi alışkanlıkların sorunlara yol açtığını sorun. Kadehi kafanıza diker misiniz? Çok sert içkiler mi içersiniz? Daha fazla ve hızlı içildiğinde sorunların ortaya çıkma olasılığı artacaktır. Önceden ne zaman ve ne kadar içeceğinizi tasarlayın. Asla bu sınırın üstüne çıkmayın. Günde iki kadeh makul bir miktardır; ancak bu bile her gün içildiğinde aşırı olabilir. Aslında her gün iki kadeh içmeniz gerektiğine inanırsanız bu alkol bağımlısı olabileceğinizi gösterir.

Alkolün bağımlılık yaratan bir madde olduğunu aklınızda tutun. Her zaman yavaş için. Susuzluğunuzu gidermek için asla alkollü bir içecek (bira bile) içmeyin. Bir bardak su ya da meyve suyu daha iyi bir seçenektir.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...