Canan Karatay

Canan Karatay

Canan Karatay çok dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Kuruyemiş tüketimini önemli bulan Karatay, ancak ithal kuruyemişlere mutlaka dikkat edilmeli dedi.

Konya'nın Beyşehir İlçesinde Göl Kitap Fuarına Katılan Karatay, Kuruyemiş tüketiminin Önemini Vurguladı

Kuruyemişin sağlıklı bir besin kaynağı olduğunu dile getiren Karatay, Vatandaşlarımız bol bol kuruyemiş tüketsin ancak rekolte düşüklüğü nedeniyle fiyatı arttığı için ithal kuruyemişlere de yöneliyorlar. İthal kuruyemiş tehlikeli, katiyen yemeyin. Ülkemizde kabuklu tüm fıstıklar ucuz, onlardan tüketin. Kabuklu aldığımız zaman cevizler de ucuz ve ilaçsız oluyor. Özellikle yurtdışından getirilen bir çok kuruyemişte ilaçlama yapılıyor ve bu insan sağlığı için son derece tehlikeli diye konuştu.

Ucuz Olanı Tüketin

Özellikle yerli ve çekirdekli kuruyemişleri tüketin diyen Karatay Çekirdek de olabilir, bol bol yenebilir. Fındık, fıstık çıtır çıtır yenmeli, kan yapar. Ceviz çok önemli bir besin. Kabuğuyla alınacak, kırılıp yenilecek. Cevizlerin kırılacağını bu çocuklar bilmiyor. Ceviz taşla da havanla da veya şimdiki modern kıracaklar da kırılır. Roma İmparatorluğu zamanında ruh hastalarına ceviz yediriyorlardı çünkü beyne benziyor. Bütün yapılan araştırmalar gösteriyor ki son zamanlarda cevizde ve yumurtada doğal omega- 3 var. Hepsi tohumdur. Sağlıklı tohum yersek sağlıklı nesiller ortaya çıkar.

D Vitaminini Önemseyin

Özellikle kanser vakalarında oldukça artış olduğuna değinen Karatay, D vitamini düzeyi yüksek kişilerin kansere yakalanma riskinin düşük olduğunu vurguladı.

Doğal yiyecekler tüketildiğinde vücut direnciniz artar Kanser önemli bir hastalık ama o da grip gibi. Bağışıklık sisteminizi çökertmeyeceksiniz. Bağışıklık sisteminiz çökünce her türlü hastalık geliyor. Kitaplarımda da bunu sebepleriyle ve bilimsel kaynaklarla anlatıyorum. Grip veya Alzheimer da olsanız, karaciğer, pankreas, mide, bağırsak, meme, rahim ve prostat kanseri de olsanız bilin ki bağışıklık sisteminiz çökmüştür ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Karatay beslenme çok önemlidir. Bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerekir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için doğal yiyecekler tüketilmesi ve D vitamini düzeyinin yüksek tutulması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...