Çocukların Okul Başarısı Doğru Beslenmeyle Artıyor

Çocukların Okul Başarısı Doğru Beslenmeyle Artıyor

Okul çağındaki çocuklarda doğru beslenme başarıyı attırıyor. Uzmanlar, zihni açan gıdalar arasında, kırmızı et, muz, süt ve balığın önem taşıdığını belirtiyor.

Balık: İçeriğindeki Koenzim Q10 ile Omega-3 yağ asitleri sayesinde enerji metabolizmasını yönetiyor ve strese bağlı vücutta oluşabilecek zararlı maddeten atmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda iyi bir iyot kaynağı. İyot eksikliği zeka geriliğine yol açar Haftada 3 kez somon, ringa, uskumru ve ton gibi balıkları tüketmek zihin açar.

Kırmızı Et: İçeriğindeki demir beyne oksijen taşınmasına ve zihinsel faaliyetlerin güçlenmesine destek veriyor. Aynı zamanda iyi bir B12 kaynağı olduğu için unutkanlığı önlüyor

Fındık-Ceviz-Badem: İçeriklerindeki E vitamini sayesinde beynin etkin ve verimli kullanılmasına yardımcı olurken, düşünsel kabiliyeti de geliştiriyor. Odaklanma için ceviz, fındık, fıstık gibi sinirleri kuvvetlendiren yiyeceklerinin yenmesini gerekiyor.

Muz: Sodyum, potasyum, magnezyum gibi minerallerden zengin olduğu çın kasların doğru çalışmasına, kalp ritminin doğru ayarlanmasına ve beyne oksijen gitmesine yardımcı oluyor. Bu sayede zihinsel kabiliyet artıyor. 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...