Düz Bir Karın İçin Gerekli Gıdalar

Düz Bir Karın İçin Gerekli Gıdalar

Dümdüz bir karına sahip olmak sanıldığı kadar zor değil! Bunun için göbeğin her bölümünde ayrı etki gösteren ve yağları yakan gıdaları tüketmek gerekiyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağı bulunan doymuş yağ asitleri sayesinde hiçbir egzersize ihtiyaç duyulmaksızın 1 ayda 1-2 kilo verilebilir. Üst karın bölgesindeki yağları yakan zeytinyağı, vücutta yağ depolanmasını engeller. Saç ve cildi güzelleştirir. Diyabete, tansiyona iyi gelir. Kolesterolü düşürür, kemikleri güçlendirir.

Lif Deposu Yulaf

Yulaf, yapısındaki çözünür lifler sayesinde kilo vermek isteyenlere yardımcı olur. Sindirim sürecini yavaşlatıp, uzun süre dolgunluk hissi verir. Pişmiş yulaf, karın bölgesindeki yağları yakar. Obezite riskini azaltır. Kanser gibi birçok hayati hastalığa karşı koruma sağlar.

Yeşil Çay Mucizesi

Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran yeşil çay, göbeğin sağ üst kısmındaki yağlarda etkili oluyor. Ancak şeker kullanmamak gerekiyor. İstenmeyen yağların yakılması için günde birkaç fincan yeşil çay içmek yeterli oluyor. Yeşil çay aynı zamanda kolesterolü düşürüyor, tansiyonu ayarlıyor.

Çiğ Badem

Ara öğün olarak günde 15 badem yiyenler hızlı kilo veriyor. Bel çevresindeki yağlar eriyor ,daha çabuk incelme sağlanıyor. Uzmanlar bademin tok tuttuğunu, bağırsak hareketlerini artırdığını vurguluyor.

Yeşil Sebzeler

Vitamin ve mineral deposu olan yeşil sebzeler içerdikleri lif nedeniyle karnın sağ yan tarafındaki yağların yakılmasında etkili oluyor. Sindirim sistemini etkin olarak çalıştırırken, aynı zamanda tok tutarak kilo vermeyi sağlıyor.

Yumurta

Yüksek oranda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içeren haşlanmış yumurta bu özellikleriyle kasları güçlendiriyor. Karnın sağ alt kısmındaki yağların yakımını hızlandırıyor. Kansızlığa iyi geliyor, kalbi koruyor, enerji veriyor.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.