Ekmek Ye Genç Kal

Ekmek Ye Genç Kal

İsviçreli dermatologlar, geliştirdikleri yöntemle ekmek mayasının (CM Glukan) cilde yararlarını ortaya çıkardı.

Ekmek, bugüne kadar sadece besin maddesi olarak bilinse de aslında cilt için yararları oldukça fazla. İsviçreli dermatologlar, geliştirdikleri yöntemle ekmek mayasının (CM Glukan) cilde yararlarını ortaya çıkardı. Renksiz ve kokusuz kozmetik ürünü bileşiminde kullanılan ekmek mayası, cilt sorunlarını çözümü için umut oldu. 

Uzmanlar, sağlıklı beslenmenin mutlaka ekmek içermesini her fırsatta dile getiriyor. İsviçreli dermotologlar, sağlıklı beslenme için bu kadar önemli olan ekmek mayasında buluna CM Glukan maddesini Skincode ürünlerinde kullandı. 

Tıpta uzun süredir kullanılan bu madde, bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücuttaki yaraların iyileştirilmesinde de mucize sonuçlar veriyor. Faydaları şöyle sıralanıyor; 

  • Zamanla oluşan ve güneşten kaynaklanan yaşlanmaya kari koruma sağlıyor,
  • Hücre yenilenme hızını artırıyor,
  • Cildi, zararlı güneş ışınlarının (UVA) yol açtığı oksitlenmeye karşı koruyor,
  • Cildin esnekliğini ve sıkılığını önemli ölçüde artırıyor,
  • Antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma etkilerini geciktiriyor.

Dünyada pekçok üründe raf ömürünü uzatmak için kullanılan koruyucu kimyasallar ekmek mayasının kullanıldığı ürünlerde yer almıyor. Boya, parfüm ve koruyucu madde içermediği için de herhangi bir alerjiye yol açmıyor. 

Ekmek mayasını kozmetik ürün bileşimlerinde kullanan İsviçreli Skincode markası, yalnızca eczanelerde satılıyor. Doktorlar tarafından reçete edilen bu ürünler, herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilme özelliğine sahip.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...