Keten Tohumu Beslenme Rutininize Ekleyin

Keten Tohumu Beslenme Rutininize Ekleyin

Uzmanlar, sağlığa pek çok yönden fayda sağlayan keten tohumunun her gün bir yemek kaşığı tüketilmesini öneriyor.

İşte Keten Tohumunun Faydaları:

  • Bu tohum beslenme için mükemmeldir ve tıbbı takviye olarak kullanılır. İnsan vücudunu ısıtır. Keten tohumunun günlük olarak alınması halinde sindirim sisteminizi korumak için gerekli lifi sağlar. Keten tohumu yediğiniz zaman sıvı tüketimini yüksek tutmanız gerekiyor.
  • Bir kaşık dolusu keten tohumu, size omega-3 yağ asitlerini verecektir. Omega-3 yağ asitleri, balık yağı içinde bulunur. Az balık tüketen biriyseniz, günde 1 kaşık keten tohumu tüketerek omega-3 ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Böylece kızartma balık yerine omega-3 alarak kolesterolünüzü de düşürebilirsiniz. Bu da size güzel ve parlak bir cilt olarak geri döner.
  • Keten tohumu, alfa lineoie asitleri içerir. Bu asit, kronik kalp hastalıktan, artrit, şeker hastalığı nedeniyle iltihapların azaltılmasına yardımcı olur ve hatta daha spesifik olmak üzere kolon kanserine karşı vücudunuzun korunmasına yardımcı olur.
  • Keten tohumu, içerdiği yüksek lif sayesinde kolesterol düşürücüdür. Yüksek lif, diyetlerde tok hissetmenize yardımcı olur, böylece daha az yemek yemenize yardımcı olur, Kan şekerinizi stabilize eder, bağırsaklarınızın daha İyi çalışmasını sağlar.
  • Antioksidanlar ve fitokimyasallar içeren biranti-aging besindir. Keten tohumu, bağırsakları çalıştıran ve kadınlık hormonları dengeleyen ligans içerir. bunlar, doğurganlığı artırır, meme kanseri riskini azaltır ve menopoz öncesi semptomları azaltmaktadır. Bu etkiler araştırmalar tarafından kanıtlanmıştır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...