Sağlıklı Yaşam Araçları Okulları Bilinçlendiriyor

Sağlıklı Yaşam Araçları Okulları Bilinçlendiriyor

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir hayata sahip olmak, yaygın hastalıklar ile ilgili farkındalık oluşturmak adına sağlıklı yaşam araçları harekete geçti.

Sağlık hizmetlerinin ülke genelinde erişilebilirliğinin artırılması ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması yönünde yapılan çalışmalar kapsamında oluşturulan Sağlıklı Yaşam Aracı Salih Erkan İlkokulu’nu ziyaret etti.

Sağlık personelleri Diyetisyen Nida Işık Tekçe ve Ebe Hüzün Doğan, sağlıklı yaşam konularında öğrencilere bilgiler verdiler. Gezici sağlık araçlarıyla, toplumun ve bireyin sağlığı ile ilgili farkındalık oluşturmayı amaçladığını belirten diyetisyen Nida Işık Tekçe, halk sağlığının korunması, geliştirilmesini sağlanmak, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesine yönelik çalışmalarda sağlıklı yaşam araçlarının kullanıldığını söyledi.

Gezici Sağlık Aracının öncelikli olarak öğrencilere ulaşmak için okulları ziyaret ettiklerini belirten Nida Işık Tekçe, Sağlıklı Yaşam Araçları ile obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme, hareketli hayat, toplumda fiziksel aktivitenin arttırılması gibi programların yanında Kırım Kongo Kanalı Ateşi, Hipertansiyon, Diyabet gibi hastalıklar hakkında farkındalık oluşturmak, topluma sağlıklı yaşam kültürü kazandırmak amacıyla hizmet verdiklerini ifade etti.

Salih Erkan İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz ise Sağlıklı Yaşam aracının vermiş olduğu hizmetten memnun olduklarını belirterek, öğrencilerde sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturma anlamında faydalı bir etkinlik olduğunu söyledi. Salih Erkan İlkokulu öğrencilerine sağlıklı yaşam ile ilgi bilgilerin yer aldığı dergiler dağıtıldı.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...