Bacaklarınız Bu Yaz Göz Kamaştırsın!

Bacaklarınız Bu Yaz Göz Kamaştırsın!

Orantılı bir vücudun vazgeçilmez parçası olan bacakların özellikle yaz aylarında kadınlar için önemi ise tartışılmaz.

Güzellik dendiğinde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardır. Orantılı bir vücudun vazgeçilmez parçası olan bacakların özellikle yaz aylarında kadınlar için önemi ise tartışılmaz. Psikolojiyi olumsuz etkileyen bacaktaki yapısal problemler artık estetik cerrahi sayesinde kolaylıkla gideriliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, düzgün ve çekici bacaklara sahip olmanın yollarını anlattı.

Bacak Problemleri Egzersizle Giderilemiyor!

Bacaklardaki problemler, bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, çarpıklıklar ve diz kenarlarıyla ayak bileklerinde yağ birikimi şeklinde sıralanabilir. Genetik olan bu problemlerin diyet ve egzersizle giderilmesinin mümkün olmadığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, lokal veya genel anesteziyle yapılan ve 1–3 saat süren küçük estetik müdahalelerle sorunların giderildiğini belirtiyor.

Yaşlanma, aşırı kilo alıp verme, yerçekimi ve genetik yapı gibi faktörler, bacak derisinin kalınlığını ve esnekliğini azaltır. Yerçekiminin de etkisiyle deride meydana gelen sarkmalar kadınlarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Prof. Dr. Kışlaoğlu, bacak estetiğinde uygulanan yöntem ve aşamalarını şöyle sıraladı;

Bacak Germe Estetiği

Bacağın vücudun üst kısmıyla orantısız şekilde ince olması durumunda, bölgeye silikon protez yerleştirildiği bu operasyon, bacak dolgunluğunu arttıran bir estetik ameliyattır. Bacakta kemik eğriliği olma durumunda ortopedik tedavi gerekebileceğini belirten Kışlaoğlu, bacak protezlerinin meme protezleri gibi silikon bir kılıf içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen ürünler olduğunun altını çizdi.

Bacak germe estetiği içerisinde değerlendiren bir diğer operasyon da uyluk germe ameliyatıdır. Kilo değişiklikleri, hamilelik ya da yaşlanma gibi nedenlerle uyluk iç kısmındaki derinin gevşeyip sarktığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, bu işlemin sarkmış cilt ve yağ dokusunun çıkarılması olduğunu belirtti. Bacak germe ameliyatının genel veya lokal anestezi altında yapıldığını vurgulayan Kışlaoğlu, “Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1-2 saat sürer. Hastanede bir gün kalmak yeterlidir. Daha düzgün ve güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkün olmaktadır” şeklinde konuştu.

Çarpık Bacaklara Lipofilling Çözümü

Bazı kişilerde yapısal olarak alt bacakların özellikle iç kısımlarındaki kas dolgunluğunun normalden daha az olduğunu ve bu nedenle bacakların çarpık göründüğünü belirten Kışlaoğlu, böyle durumlarda lipofilling yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünümün ortadan kaldırıldığını söyledi. Yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilen lipofilling yönteminin lokal anesteziyle yapıldığını vurgulayan Kışlaoğlu, gerekli yağın liposuction yöntemiyle karın veya kalça bölgesinden alındığını belirtti.

Sarkan Kalçalara Estetik Müdahale

Gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar yerçekiminin de etkisiyle zamanla sarkabilir. Bunlara belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve kalça üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir. Dikişlerin mayo altında kaldığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, bu işlemin genel anestezi ile hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyat olduğunu söyledi. Kışlaoğlu, hastanın bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabildiğini, 10-15 gün evde dinlendikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebildiğini belirtti.

Bu operasyonların tüm estetik girişimlerde olduğu gibi kişinin özgüvenini artırdığını vurgulayan Prof. Dr. Kışlaoğlu sözlerini "Bu operasyonlar, kişinin beğendiği kıyafetleri rahatlıkla giyebilmesine ve daha girişken olmasına katkıda bulunacak, kişinin toplum içinde daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır" şeklinde tamamladı.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...