Akne İzleri Piskolojik Sorunlara Yol Açabilir

Akne İzleri Piskolojik Sorunlara Yol Açabilir

Akne izleri ergenlik döneminde İyileştikten sonra yerlerinde bıraktıkları izlerin, önemli kozmetik ve psikolojik problemlere yol açabileceği bildirildi.

Akne izleri tedavi edilmeli "Akne", halk arasındaki deyimiyle sivilcenin, ergenlik döneminde İyileştikten sonra yerlerinde bıraktıkları izlerin, önemli kozmetik ve psikolojik problemlere yol açabileceği bildirildi.

Dermatoloji Anabil im Dalı Uzmanı Prof. Dr. Mete Baba, akne izlerinin etkisinin, gençlerin başta okul başarıları olmak üzere sosyal yaşamlarını da zorlaştırdığım söyledi. Aktif akne lezyonlarının bir an önce tedavi edilmesinin, aknenin oluşturacağı izleri en aza indireceğine değinen Prof. Dr. Mete Baba, "Günümüzde akne izlerinin tedavisinde temel strateji gerektir. 

İzlerinin tedavisine başlanabilmesi için, izlerden Önce yüz ve sırttaki sivilceler tedavi edilmelidir" dedi. Prof. Dr. Mete Baba, 'Akne izleri, deriden kabarık olanlar ve deride çukurluk oluşturanlar şeklinde iki gruba ayrılır. Bundan dolayı her izin tedavisi farklı yöntemlerin kullanılmasını gerektirir" diye konuştu.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.