Neştersiz Güzelliğe Ne Dersiniz?

Neştersiz Güzelliğe Ne Dersiniz?

Son yıllarda büyük gelişme gösteren estetik cerrahi ile kendi güzellik anlayışına uygun bir görünüme sahip olmak isteyenlerin hayali gerçek oluyor.

Son yıllarda büyük gelişme gösteren estetik cerrahi ile kendi güzellik anlayışına uygun bir görünüme sahip olmak isteyenlerin hayali gerçek oluyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, ameliyattan korkan kadınlar için neştersiz ve kısa sürede yapılan estetik operasyonlar hakkında bilgi verdi.

Yaşlılık Belirtilerinden PRP ile Kurtulun!

Ciltte oluşan kırışıklık ve yaşlılık izlerini gidermek için PRP tedavisi ile çok kısa sürede istenilen sonuçlar elde ediliyor. İşlemin uygulama aşamasında öncelikle kişinin kendi kanı steril bir ortamda alınarak, özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan ayrıştırılıyor, kanın alyuvar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken trombositten zengin bölümü de ortaya çıkarılıyor. Bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve aynı gün içerisinde kişi evine dönebiliyor.

Beş Dakikada Yeni Bir Burun

Neştersiz burun estetiği kısa süreli değişiklik isteyenler veya estetik öncesinde yeni burun şeklinin yüzde nasıl duracağını görmek isteyenlere, 8 aylık veya 2 yıllık geçici bir süre ile uygulanıyor. Neştersiz burun estetiğinde önce hastanın burnu doktor tarafından muayene ediliyor, resimleri çekiliyor ve bilgisayarda gerekli düzeltmeler yapılıyor. Burun üzerine yüzeysel anestezik bir pomat sürülerek ağrı duygusu gideriliyor. Daha sonra burun kemiği üzerine dolgu maddesi enjekte edilir ve masaj ile burna istenilen şekil verilir. Herhangi bir alçı ya da sargının kullanılmadığı bu yöntemde 5 dakika buz uygulaması yapılır.

Küçük Göğüsler Artık Problem Değil!

Neştersiz meme büyütme ameliyatında bölge lokal anestezi ile uyuşturularak, özel bir dolgu maddesi doku altına iğne yardımı ile enjekte ediliyor. Kısa süre sonra kişi istediği meme boyutuna kavuşuyor. Ayrıca bu yöntem kalçaya, bacakların ince kısımlarına uygulanabiliyor. Yaklaşık 45 dakika süren bu işlem sayesinde küçük göğüs problemi sona eriyor ve kişi sosyal hayatına kısa sürede geri dönüyor. Bu yöntem kişi tarafından 1,5 yıl kullanılabiliyor.

Elleriniz İçin Öğle Tatili Yeterli

El yüzeyinde yaşlılığa bağlı doku kaybında hazır dolgu maddesi uygulaması ya da lipofilling işlemi uygulanır. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama gerçekleştirilir ve çalışan kişiler bu işlemi öğle tatilinde dahi yaptırabilir. Kişinin özellikle karın bölgesinden alınan yağ dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan lipofilling işleminde dolgunluğun yanı sıra ciltte gençleşme de görülür.

Mona Lisa Gibi Gülümseyin

Yaşlandıkça belirginleşen yüzdeki ifade değişiklikleri, dudak kenarlarımızı aşağıya doğru çeken depresör adlı kasların aşırı aktivitesinden kaynaklanır. Bu kaslara uygulanan botoks sayesinde kasın aktivitesi azalır ve dudak kenarları yukarı kalkar. Yüze gülümseme ifadesi veren Mona Lisa gülüşü sayesinde kişi sempatik bir duruşa sahip olur.

Nefertiti Boynuyla Kusursuz Güzellik

Mısır Kraliçesi Nefertiti, boynunun kuğu gibi uzun ve çenesinin belirgin olmasıyla ünlüdür. Özellikle yanak ve boyunlardan göğse doğru inen bantlar, orta yaşlı kadınlarda yanağı da aşağıya doğru çekerek boynun güzelliğini bozar. Botoks enjeksiyonu ile bandın gerginliği azaltılır ve boyun gergin ve kusursuz görünür. Avrupa ve Amerika'da çok sık tercih edilen ve ameliyat gerektirmeyen bu yönteme Nefertiti boynu denilmektedir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...