Çocuğunuzun Sağlığı Okula Hazır mı

Çocuğunuzun Sağlığı Okula Hazır mı

Anasınıfına normal başlama yaşı 4 olmasına rağmen, 2-3 yaşında kreşe başlayacak olan çocukların da muayene edilmesi gerekiyor.

İzmirli, "İyi duymayan öğrenci derslerinde başarılı olamayacağı gibi arkadaş çevresiyle de uyum sağlayamaz" dedi. İzmirli, yaptığı açıklamada, iyi duymayan öğrencinin aslında bunu belli edebileceğini, veli ve öğretmenlerin dikkatli olması durumunda bunu anlayabileceğini belirtti. Duyma kaybı olup da yeni okula başlayan öğrencilerin okula gitmek istemeyeceğini, okulda huzursuzluk yaşayabileceğini ifade eden İzmirli, "Çocuğunuzun oku la gitmemek istemesinin nedenleri arasında işitme kaybı yaşaması da olabilir. Evde ise yüksek sesle müzik dinlemesi ve televizyon izlemesi yine duymadığının bir belirtisi olarak değerlendirilebilir "dedi. Okulların bütün çocuklar için açılmasına sayılı günler kala, ebeveynler önlük, kitap, defter gibi kırtasiye hazırlıkları yaparken çoğu zaman önemli bir noktayı gözden kaçırıyor: Çocuğun sağlığı okula hazır mı? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatma Ela Tahmaz, çocukların anasınıfına başlangıcından itibaren her sene doktor kontrolünden geçmesi ve eksik aşılarının yapılmasının önemine dikkat çekiyor.

Okul öncesi muayenede aşılarının yapılmasının önemli bir fırsat olduğunu belirten Dr. Fatma Ela Tahmaz "Okul çağı çocuklarının her sene ayrıntılı bir muayeneden geçmeleri gerekiyor. Yaptığımız bu muayeneler çocuklarımızın sağlığı ve okulla ilgili ortaya çıkabilecek sorunları önceden belirleyip çözüme kavuşturmamızı sağlıyor" diyor. 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...