Okulların Açılmasıyla Beta Enfeksiyonu Artış Gösteriyor

Okulların Açılmasıyla Beta Enfeksiyonu Artış Gösteriyor

Okul çağındaki çocuklar, uzun ve sıcak bir yaz tatilinin ardından havaların soğumasıyla birlikte daha fazla hastalanıyor.

Özellikle okul çağındaki çocuklar, uzun ve sıcak bir yaz tatilinin ardından havaların soğumasıyla birlikte daha fazla hastalanıyor.

Bu dönemde en sık görülen ve ihmal edildiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olan 'Beta mikrobu' ile ilgili merak edilenleri Hisar Inter continental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Birol Saral açıkladı.

Sonbaharda hava sıcaklıkları azalırken hastalıklar da artış gösteriyor. Özellikle okul çağındaki çocuklar, uzun ve sıcak bir yaz tatilinin ardından havaların soğumasıyla birlikte daha fazla hastalanıyor. Bu dönemde en sık görülen ve ihmal edildiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olan 'Beta mikrobu' ile ilgili merak edilenlerle ilgili olarak Hisar Inter continental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Birol Saral, halk arasında Beta Mikrobu olarak bilinen enfeksiyonun, özellikle 4-5 yaşına doğru yavaş yavaş artış gösterdiğini ve 5 ila 15 yaş arasında zirve yaptığını dile getirdi.

Uzm. Dr. Saral hastalıkla ilgili şu bilgileri verdi: Solunum yoluyla yayılan ve çok bulaşıcı olan Beta enfeksiyonu; zamanında, hızlı ve uygun tedavi edilmezse hayati sonuçlar doğurabilir. Enfeksiyon çok bulaşıcı olduğu için okul dönemindeki çocuğun ailesinin yanı sıra okul arkadaşlarını da olumsuz yönde etkiler

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...