Kilo Vermenin En Kolay Yolu: İyimser Ol  Zayıfla

Kilo Vermenin En Kolay Yolu: İyimser Ol Zayıfla

İyimserliğin kilo verdirdiğine dikkat çeken araştırmacılar, çok fazla iyimser olmanın ise kilo verme girişimini engellediğini söylediler.

İyimserliğin kilo verdirdiğine dikkat çeken araştırmacılar, çok fazla iyimser olmanın ise kilo verme girişimini engellediğini söylediler.

The Telegraph ta yer alan haberde, bir grup Japon psikolog tarafından gerçekleştirilen ve sonuçları BioPsychoSocial Medicine isimli tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, hem şişman hem de mutlu olanların zayıflama programlarına daha az cevap veriyorlar. Araştırmada, fazla iyimser olmanın kilo vermeyi güçleştirdiği, sağlık durumuyla ilgili biraz kötümserlik ve endişenin ise zayıflamaya olumlu etkileri olduğu açıklandı.

Zayıflama programına katılan 101 erkek ve kadın üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, hastalara altı aylık zayıflama programına başlamadan önce ve sonra sorular soruldu. Çalışma, zayıflama programının başında durumunun bilincinde olan ve halinden kısmen rahatsız olanların daha kolay kilo verdiğini gösterirken, başlangıçta hallerinden memnun olanların kilo vermekte zorlandığı ortaya çıktı. Hallerinden memnun olan hastaların, girişkenlik ve iyimserlik özellikleri gösteren "özgür çocuk" (FC-free child) egosuna sahip oldukları ve bu grubun kilo vermede zorlandığı kaydediliyor. Rapora göre, "A" (adult) "yetişkin" egosuna sahip, yani sorumlu kişilerin ise daha kolay kilo verebildiği belirtiliyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...