Acular

Acular

Göz Damlası

Abdi İbrahim

Ketorolak trometamin

Ambalaj: %0.5x5 mL’lik damlatıcılı plastik şişe.

Endikasyon: Saman nezlesi olan hastalardaki allerjik konjunktivitinsemptomatik tedavisinde ve göz ameliyatlarının ardından oluşanenflamasyon ve ilgili semptomların tedavisinde endikedir. Ayrıca,katarakt ameliyatlarının ardından, kronik sistoid maküler ödemlihastalardaki gö-rüş yeteneğini artırdığı da ortaya konmuştur.

Kontra Endikasyon: Ketrorolak trometamine karşı duyarlığı olanlardave asetilsalisilik aside veya diğer NSAİ ilaçlara daha önceden duyarlığıbulunanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Kanamaya yatkınlığı olduğu bilinenlerde veya kanamazamanını uzatabilen diğer ilaçları kullanan kişilerde dikkatlekullanılmalıdır.Çocuklarda ve gebelerde güvenli kullanımı saptanmamıştır.Emziren annelerde kullanımı önerilmez.

Yan Etkileri: En sık raslanan advers etkileridamlatma sırasında gö-rülen geçici yanma ve batma ve oküler irritasyonabağlı diğer minör semptomlardır. Gör-mede bulanma ve/veya azalma raporedilmiştir.

Doz Önerisi: Allerjik konjunktivitte günde 4 kez 1’er damla.Bir haftadan fazla terapilerdeki yararlığı saptanmamıştır. Postoperatifenflamasyonda, ameliyattan 24 saat önce başlanıp, 3-4 hafta sürdürülmeküzere, günde 3 kez 1’er damla.Kronik sistoid maküler ödemde, 2-3 ay, günde 4 kez1’er damla. Preparat koruyucu olarak benzalkonyum klorür içerir ve yumuşak(hidrofilik) kontakt lens takmaya devam eden hastalarda kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.