Advantan

Advantan

krem

Schering

Metilprednizolonaseponat

Ambalaj: 1 mg/gx30 g’lik ambalaj.

Advantan

Pomat

Metilprednizolonaseponat

Ambalaj: 1 mg/gx30 g’lik ambalaj.

Advantan

Yağlı Pomat

Metilprednizolonaseponat

Ambalaj: 1 mg/gx15 g’lik ambalaj.

Advantan M

Losyon

Metilprednizolonaseponat

Ambalaj: 1 mg/gx50 gramlık ambalaj.

Endikasyon: Akut eksojen ekzema (allerjik kontakt dermatiti, toksikdejeneratif ekzema, seboreik ekzema, numüler (mikrobik) ekzema, dishidrotikekzema, gebelik ekzeması, sınıflandırılamaz ekzema) ve atopik dermatit (endojenekzema, nörodermit), çocuklarda akut ekzema, solar dermatit (ağır güneş yanığı)tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Tedavi alanında tuberkülotik veya sifilitik süreçlerbulunduğunda; virozlarda (örn., varicella, herpes zoster) rozasea, perioraldermatit ve aşılardan sonra oluşan deri reaksiyonlarında ve aşırı duyarlığıolanlarda kontrendikedir. Deneyim eksikliği nedeni ile 4 aydan küçük çocuklardakullanılmamalıdır. Daha büyük çocuklarda, örn. 4 aydan büyük ve yürümeye yenibaşlamış olanlarda tedavinin yarar ve riskleri dikkatli olarak değerlendirilmelidir.

Uyarılar: Bakteriyel enfekte olmuş deri hastalıkları ve/veya mantarenfeksiyonlarında, ayrıca spesifik bir tedavi gereklidir.Advantan Mkullanımı altında deride aşırı kuruluk meydana gelirse, daha yüksek bir yağiçeriğine sahip formlara (AdvantanPomatya da yağlı pomat) geçilmelidir. UygulamasırasındaAdvantan M'nin göze kaçmamasına dikkat edilmelidir.Advantan, genişalanları kapsayan (vücut yüzeyinin %40-60'ı) tedavide ve hatta kapalı pansumankoşullarında bile, ne yetişkinlerde ne de çocuklarda böbrek üstü fonksiyonunubaskılamamaktadır. Buna rağmen geniş alanların tedavisi gerektiğinde, tedavisüresi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Bununla birlikteAdvantan Mkapalıpansuman ile uygulanmamalıdır. Bebek bezlerinin kapalı ortam oluşturabileceğinedikkat ediniz. Sistemik kortikoidlerde olduğu gibi, lokal kortikoidlerinkullanılması ile de (örn. uzun süre yüksek doz veya geniş bir alana tatbikedilmeleri, kapalı pansuman veya göz çevresindeki deriye uygulanmaları sonucu)glokom gelişebilir. Genel bir kural olarak kortikoid içeren topikal preperatlargebeliğin ilk trimestrinde kullanılmamalıdır. Emziren kadınların memelerineuygulanmamalıdır.

Yan Etkileri: Nadir olguda kaşıntı, yanma, eritem, cilt kuruluğu,pullanma veya veziküllenme oluşabilir.

Doz Önerisi:

Advantan Krem/Pomat/Yağlı Pomat: Günde bir kez ince bir tabaka halindederiye sürülür. Kullanım süresi genel olarak yetişkinlerde 12 veçocuklarda 4 haftayı aşmamalıdır.

AdvantanM Losyon: Günde bir kez (güneş yanığında günde bir, en fazla ikikez) ve ancak gereken miktarda, ince bir tabaka halinde uygulanmalı ve hafifçederiye yedirilmelidir. Kullanım süresi genelde 2 haftayı aşmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.