Aerius

Aerius

Aerius nedir ne için kullanılır, Aerius nasıl kullanılır, Aerius ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Film Tablet

Desloratadin

Ambalaj:

 5 mg x 20 tablet.

Endikasyon:

 Alerjik Rinit ile ilişkili, hapşırık, burunda akıntı ve kaşınma, konjesyon/burun tıkanıklığı, aynı zamanda gözlerde kaşınma, yaşarma ve kızarıklık, damakta kaşınma ve öksürük gibi semptomların giderilmesinde; ayrıca, kaşıntı ve deride kabartı ve kızarıklık gibi kronik idiyopatik ürtiker ile ilişkili semptomların giderilmesinde endikedir.

Kontrendikasyon: 

Desloratadine Karşı aşırı duyarlı k.

Uyarılar: 

Gebelikte Potansiyel yararları risklerine üstün gelmediği sürece, gebelik sırasında kullanılmamalıdır. Desloratadin anne sütüne geçer, bu nedenle emziren kadınlarda kullanımı önerilmemektedir. Yaşlı hastalarda genel olarak karaciğer, böbrek ve kalp fonksiyonlarında azalma sıcaklığının daha yüksek olması ve birlikte eşlik eden hastalık veya diğer ilaç tedavileri nedeniyle doz seçiminde dikkatli olunmalıdır. Karaciğer veya böbrek yetmezliği olan hastalarda doz ayarlaması önerilmektedir.

Yan Etkileri:

 Bitkinlik,ağız kuruluğu, baş ağrısı, çok nadir olarak, karaciğer enzimlerinde yükselme,bilirubinde artma, anaflaksi ve döküntüyü içeren hipersensitivite reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

Aerius Film Tablet: 

Erişkinlerde 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda günde 1 tablet, aç ya da tok karnına.

Aerius Şurup: 

6 yaştan 11 yaşa kadar olan çocuklara günde bir kere bir ölçek (2.5 mg/5 mL), 2 yaştan 5 yaşa kadar olan çocuklara günde bir kere yarım ölçek (1.25 mg/2.5 mL), erişkinlerde 12 yaş ve üzerindeki çocuklara günde bir kere iki ölçek (5 mg/10 mL). Şurup Aç yada tok karna verilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.