Aerius

Aerius

Film Tablet

Schering Plough

Desloratadin

Ambalaj: 5 mgx20 tablet.

Aerius

Şurup

Desloratadin

Ambalaj: 0.5 mg/mLx150 mL’lik şişe.

Endikasyon: Alerjikrinit ile ilişkili, hapşırık, burunda akıntı ve kaşınma, konjesyon/buruntıkanıklığı, aynı zamanda gözlerde kaşınma, yaşarma ve kızarıklık, damaktakaşınma ve öksürük gibi semptomların giderilmesinde; ayrıca, kaşıntı vederide kabartı ve kızarıklık gibi kronik idiyopatik ürtiker ile ilişkilisemptomların giderilmesinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Desloratadinekarşı aşırı duyarlık.

Uyarılar: Gebeliktepotansiyel yararları risklerine üstün gelmediği sürece, gebelik sırasındakullanılmamalıdır. Desloratadin anne sütüne geçer, bu nedenle emzirenkadınlarda kullanımı önerilmemektedir. Yaşlı hastalarda genel olarakkaraciğer, böbrek ve kalp fonksiyonlarında azalma sıklığının daha yüksek olmasıve birlikte eşlik eden hastalık veya diğer ilaç tedavileri nedeniyle dozseçiminde dikkatli olunmalıdır. Karaciğer veya böbrek yetmezliği olanhastalarda doz ayarlaması önerilmektedir.

Yan Etkileri: Bitkinlik,ağız kuruluğu, baş ağrısı, çok nadir olarak, karaciğer enzimlerinde yükselme,bilirubinde artma, anafilaksi ve döküntüyü içeren hipersensitivitereaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi:

Aerius Film Tablet: Erişkinlerve 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda günde 1 tablet, aç ya da tok karnına.

Aerius Şurup: 6 yaştan11 yaşa kadar olan çocuklara günde bir kere bir ölçek (2.5 mg/5 mL), 2 yaştan 5yaşa kadar olan çocuklara günde bir kere yarım ölçek (1.25 mg/2.5 mL), erişkinlerve 12 yaş ve üzerindeki çocuklara günde bir kere iki ölçek (5 mg/10 mL). Şurupaç ya da tok karna verilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.