Alarin

Alarin

Alarin nedir ne için kullanılır, Alarin nasıl kullanılır, Alarin ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Süspansiyon

Loratadin

Ambalaj: 

1 mg/mL x 100 mL’lik şişe.

Endikasyon:

 Mevsimsel perennial rinitte, öksürük, burun akıntısı, burunda ve gözlerde kaşıntı, gözlerde yanma gibi semptomların giderilmesinde, kronik ürtiker ve diğer alerjik kaynaklı dermatolojik reaksiyonların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon: 

Loratadine Karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:

 Gebe kadınlarda güvenilirliği ve etkinliği henüz gösterilmemiş olduğundan, beklenen yararlar olası zarar dikkatle değerlendirilmeden kullanılmamalıdır. İlaçanne sütüne geçtiğinden laktasyon süresinde kullanılmamalıdır.Alkolle birlikte özellikle araç kullanan veya dikkat gerektiren işlerde çalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 En sık bildirilen yan etkiler, halsizlik, baş ağrısı, uyku artışı, ağız kuruluğu, bulantı,gastrit gibi gastrointestinal yakınmalar ve deri döküntüsü gibi alerji belirtileridir.

İlaç Etkileşimleri:

 Antihistaminiklerin deri reaktivitesini gösteren pozitif reaksiyonları azaltması nedeniyle, deri testlerinden 48 saat önce loratadin kullanımı kesilmelidir.

Doz Önerisi: 

Alarin Süspansiyon: 12 yaşın üstündekilere ve erişkinlere günde 1 kez 2 ölçek verilir. 2 ile 12 yaş arasındaki çocuklara, vücut ağırlığı 30 kg’den fazla ise günde 1 kez 2 ölçek, vücut ağırlığı 30 kg’den az ise günde 1 kez 1 ölçek kullanılması önerilir.Alarin Tablet: Günlük doz 12 yaşından büyük çocuklar ve erişkinler için 1 Tablettir.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...