Alarin

Alarin

Süspansiyon

Biofarma

Loratadin

Ambalaj: 1mg/mLx100 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: Claritine Şurup: 1 mg/mLx100 mL(ScheringPlough);Loritine Süspansiyon: 1 mg/mLx100 mL(İlsan).

Alarin

Tablet

Loratadin

Ambalaj: 10 mgx10tablet.

Eşdeğeri: Claritine Tablet: 10 mgx10 tablet(ScheringPlough);Hismen Tablet: 10 mgx10 tablet(Mustafa Nevzat);Lorantis Tablet: 10 mgx10 tablet(Yeni İlaç);Loritine Tablet: 10 mgx10 tablet(İlsan);Ritin Tablet: 10 mgx10 tablet(Eczacıbaşı).

Endikasyon: Mevsimselve perennial rinitte, aksırma, burun akıntısı, burunda ve gözlerdekaşıntı, göz-lerde yanma gibi semptomların giderilmesinde, kronikürtiker ve diğer allerjik kaynaklı dermatolojik reaksiyonlarıntedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Loratadinekarşı aşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Gebe kadınlarda güvenirliğive etkinliği henüz gösterilmemiş olduğundan, beklenen yararlaolası zarar dikkatle değerlendirilmeden kullanılmamalıdır. İlaçanne sütüne geçtiğinden laktasyon süresinde kullanılmamalıdır.Alkolle birlikte özellikle araç kullanan veya dikkat gerektiren işlerdeçalışanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: En sık bildirilenyan etkiler, halsizlik, baş ağrısı, uyku artışı, ağız kuruluğu, bulantı,gastrit gibi gastrointestinal yakınmalar ve deri dö-küntüsü gibiallerji belirtileridir.

İlaç Etkileşimleri: Antihistaminlerin deri reaktivitesinigösteren pozitif reaksiyonları azaltması nedeniyle, deri testlerinden48 saat önce loratadin kullanımı kesilmelidir.

Doz Önerisi: Alarin Süspansiyon: 12 yaşın üstündekilere ve erişkinlere günde 1 kez 2ölçek verilir. 2 ile 12 yaş arasındaki çocuklara, vücut ağırlığı 30 kg’denfazla ise günde 1 kez 2 ölçek, vücut ağırlığı 30 kg’den az ise günde 1 kez 1ölçek kullanılması önerilir.Alarin Tablet: Günlük doz 12 yaşından büyük çocuklar ve erişkinleriçin 1 Tablettir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.