AllergoComod

AllergoComod

Göz Damlası

Biem

Kromolin sodyum %2

Ambalaj: 10 mL’lik damlalıklı şişe.

Eşdeğeri: Allergocrom Göz Damlası: %2x10 mL(Biem);CromabakGöz Damlası: %2x10 mL(Gürel).

Endikasyon: Akut vekronik alerjik konjunktivit, keratokonjunktivit ve nonspesifikkonjunktiva irritasyonlarının tedavi ve profilaksisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Duyarlıkişilerde kullanılmamalıdır. Herhangi bir embriyotoksik etkinliğiolmamasına rağmen gebeliğin ilk trimesterinde kullanılmamasıönerilir.

Uyarılar: Kesin gerekli gö-rülmedikçe emzirenannelerde kullanılmaması önerilir.

Yan Etkileri: Tedavi sırasındagözlerde yanma hissi gö-rülebilir. Gözlerde sulanma, kaşınma, şişlik,irritasyon ve göz etrafında kuruluk gibi belirtiler rapor edilmiştir.

Doz Önerisi: Günde 4 kez 1 damla konjuktival kese içine uygulanır.Çocuklar ve yetişkinlere aynı dozaj önerilir.

AllergoComod

Nazal Sprey

Kromolin Sodyum %2

Ambalaj: 15 mL’lik sprey şişe.

Endikasyon: Allerjikrinit, mevsimsel ve perennial rinitin semptomatik tedavisinde ve samannezlesinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Etkin maddeyeaşırı duyarlığı olduğu bilinen olgularda, koroner yetmezliği olanlarda,hipertansiyon, hipertiroidizm, diabetes mellitus, kardiyak astım vesemptomimetik aminlere aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Düzenliaralıklarla uygulama önerilmektedir. Tedaviye başlar başlamaz semptomatikdüzelme olmayacağı, optimum etki için 2 ile 4 haftalık bir kullanımgerekebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.Gebelik süresinde ancak kesin gerekmesi halindeuygulanabilir. İnsan sütüne geçip geçmediği açıklıkla bilinmediğinden,emzirenlerde dikkatle uygulanmalıdır.

Yan Etkileri: Nazaluygulamanın ardından nadiren batma ve tahriş reaksiyonları ortayaçıkabilmektedir. Diğer seyrek görülen yan etkiler bulantı, baş ağrısı, cilttedöküntüler, bronkospazm, burun mukozasında kuruma ve burun kanaması, poliüri,öksürük, ağızda kötü tattır. Tedaviye başlandıktan birkaç hafta sonra astma,ürtiker, disüri, larenkste ödem, anjiyo ödem, anafilaksi gibi reaksiyonlargörülmüştür.

Doz Önerisi: Çocuklar ve yetişkinlerde, düzenli aralıklarda herbirburun deliği içine günde 4 kez, 1 sprey uygulanır. 4 yaşından küçük çocuklardakullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.