Alora

Alora

Alora nedir ne için kullanılır, Alora nasıl kullanılır, Alora ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Şurup

Passiflora sıvı ekstresi

Ambalaj: 694.4mg/5 mL x 100 mL’lik şişe.

Endikasyon: 

Huzursuzluk, uykusuzluk, endişe gibi yakınmaların; adet görme ve menopoz devrelerindeki ruhsal sıkıntı,gerginliklerin semptomatik tedavisinde endikedir.

Uyarılar: 

Dikkat gerektiren makineleri kullanmak zorunda olan kişilerde ve araç kullananlarda ilacın oluşturacağı santral depresif etki hatırda tutulmalıdır. Gebelerde ancak hekim önerisiyle kullanılabilir.

Yan Etkileri: 

Bilinen Zararlı bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İlaç Etkileşimleri: 

Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitüratlar, trankilizanlar vb.) ile birlikte kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik etkilerin artacağı unutulmamalıdır.Disülfiram ile birlikte kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketonüri).

Doz Önerisi: 

Erişkinlerde, gün boyunca yatıştırıcı etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek alınır. Uyku bozukluklarında yatmadan 1 saat önce 2 ölçek içilir. 3 yaşından büyük çocuklarda, hekim önerisine göre daha düşük dozlarda kullanılır; bir kerede yarım ölçekten fazla verilmemelidir.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.