Anti Skab

Anti Skab

Anti Skab nedir ne için kullanılır, Anti Skab nasıl kullanılır, Anti Skab ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Deri Kremi

Permethrin%5

Ambalaj: 

30 g’lik tüp.

Endikasyon:

 Sarcoptes scabiei’ye bağlı enfestasyonları (uyuz) tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon:

 Herhangi bir sentetik piretroid ya da piretrine ya da bileşimindeki maddelerden birine karşı aşırı duyarlı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: 

Aşırı duyarlılık reaksiyonu görülürse, tedaviye son verilmelidir.Gözlerde İritasyona neden olabilir. Uygulama sırasında losyonun gözlere temas etmesi durumunda, gözler derhal bol su ile yıkanmalıdır. İki aylıktan küçük bebeklerde güvenilirliği ve etkinliği henüz belirlenmemiştir. Gebelik döneminde ancak çok gerekli ise kullanılmalıdır. Emzirme döneminde ya emzirmeye ara verilmeli ya da tedavi ertelenmelidir.

Yan Etkileri: 

Uygulamadan sonra, genellikle hafif ve geçici özellikte yanma ve batma hissi duyulabilir. Kaşıntı, uygulamadan sonra çeşitli zamanlarda ortaya çıkabilir.

İlaç Etkileşimleri: 

Bilinen bir etkileşmesi yoktur.

Doz Önerisi: 

Erişkinler ve çocuklarda, boyundan ayak tabanlarına kadar deri üzerine masaj yapılarak sürülür. Ortalama bir erişkinde genellikle 30 gr krem yada losyon yeterlidir. Krem yada losyon, uygulandıktan 8-14 saat sonra yıkanarak (banyo, duş) temizlenmelidir.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.