Apikobal

Apikobal

Film Tablet

Santa Farma

B1vitamini250 mg, B6vitamini 250 mg, B12vitamini 1 mg

Ambalaj: 30 ve 50 tablet.

Eşdeğeri: Tribeksol Film Tablet: 30 tablet(Deva).

Endikasyon: Nevritve polinevritlerde, trigeminus nevraljisi ve siyatikte, beriberive beriberiye bağlı nö-rolojik, kardiyovasküler ve gastrointestinalsemp-tomlarda, kronik alkoliklerde ve bunlarda alkole bağlı olarakortaya çıkan santral sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem semptomlarında,pernisiyöz anemi, hiperkrom makrositer anemi ve hipokrom anemideendikedir. B1, B6, ve B12vitaminlerinegereksinimin arttığı nekahat dö-nemlerinde, aşırı stres durumlarında,uzun süren geniş spektrumlu antibiyotik veya diüretik kullananlarda,vitamin emilimini etkileyen gastrointestinal bozukluklarda, gebelikdö-neminde de kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki vitaminlerden herhangi birine allerjisiolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: B12vitamini, omuriliğin subakut dejenerasyonununsemptomlarını maskeleyebileceğinden, tam bir tanı konmadan kullanılmamalıdır.B6vitamininin emziren kadınlarda süt salgısını azaltabileceğiunutulmamalıdır. Siyanokobalaminin plazma konsantrasyonlarınınyükseldiği optik nö-ropatilerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: B6vitamini parestezi, uyku hali ve düşükserum folik asit düzeyine yol açabilir.

İlaç Etkileşimleri: İNH, sikloserin ve oral kontraseptifler, B6vitamini gereksinimini artırırlar.Parkinson olgularında ldopatedavisi üzerindeki bozucu etkisinden dolayı B6vitaminikullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Günlük doz profilaktik amaçla 1 Tablet ve tedaviamacıyla 2-4 Tablettir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.