Apikobal

Apikobal

Apikobal nedir ne için kullanılır, Apikobal nasıl kullanılır, Apikobal ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Film Tablet

B1 Vitamini 250 mg, B6 Vitamini 250 mg, B12 Vitamini 1 mg

Ambalaj:

 30 ve 50 tablet.

Endikasyon: 

Nevrit Ve polinevrit lerde, trigeminus nevraljisi ve siyatikte, beriberi ve beriberiye bağlı nörolojik, kardiyovasküler ve gastrointestinal samp-tom larda, kronik alkoliklerde ve bunlarda alkole bağlı olarak ortaya çıkan santral sinir sistemi ve kardiyovasküler sistem semptomlarında,pernisiyöz anemi, hiperkrom makrositer anemi ve hipokrom anemide endikedir. B1, B6, ve B12 Vitaminlerin Gereksinimin arttığı nekahat dönemlerinde, aşırı stres durumlarında,uzun süren geniş spektrumlu antibiyotik veya diüretik kullananlarda,vitamin emilimini etkileyen gastrointestinal bozukluklarda, gebelik döneminde de kullanılır.

Kontrendikasyon: 

Bileşimdeki vitaminlerden herhangi birine allerjisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: 

B12 Vitamini, omuriliğin subakut dejenerasyonunu semptomlarını maskeleyebileceğinden, tam bir tanı konmadan kullanılmamalıdır.B6 Vitamininin emziren kadınlarda süt salgısını azaltabileceği unutulmamalıdır. Siyanokobalamin İn plazma konsantrasyonlarının yükseldiği optik nöropatilerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri:

 B6 Vitamini parestezi, uyku hali ve düşük serum folik asit düzeyine yol açabilir.

İlaç Etkileşimleri: 

İNH, sikloserin ve oral kontraseptifler, B6 Vitamini gereksinimini artırırlar.Parkinson olgularında ldopatedavisi üzerindeki bozucu etkisinden dolayı B6vitaminikullanılmamalıdır.

Doz Önerisi:

 Günlük doz profilaktik amaçla 1 Tablet ve tedavi amacıyla 2-4 Tablettir.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.