Artril

Artril

Artril nedir ne için kullanılır, Artril nasıl kullanılır, Artril ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Draje/Film Tablet

İbuprofen

Ambalaj: 

400mgx30 draje

: : 600 mg 30 film tablet.

Endikasyon: 

Romatoid artrit, osteoartrit,ankilozan spondilit ve diğer non romatoid (seronegatif) artropatiler tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyon: 

İbuprofene karşı aşırı duyarlılığı olanlarda ve Aspirin ile diğer nonsteroidal antienflamatuvar ajanlara karşı bronkospastik, anjiyoödem, burun polibi sendromu şeklinde reaksiyon gösteren kişilerde kontrendikedir. Ciddi gastrointestinal kanama ve peptik ülser rahatsızlığı öyküsü bulunanlara verilmemelidir.

Uyarılar: 

İbuprofen kullanımı sırasında görmede bulanıklık, skotomada ve renk belirlenmesinde karışıklık görüldüğünde tedaviye son verilmeli ve hasta göz hekimi tarafından kontrol edilmelidir. Gebelikte, mümkünse, ibuprofen uygulamasından kaçınılmalıdır.Gebeliğin geç dönemlerinde uygulanmasından kaçınılmalıdır.Anne sütünde çok düşük konsantrasyonlarda bulunmaktadır ve emzirilen çocuklarda olumsuz etki beklenmez.

Yan Etkileri: 

Nadiren ciltte kızarıklık, deri döküntüsü ve ödem gibi alerjik reaksiyonlar ve görme bozukluğuna neden olduğuna dair raporlar vardır. Renal papiler nekroz, kardiyovasküler aritmi,dispepsi, gastrointestinal intolerans, kanama, trombositopeni,işitme kaybı gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: 

Tiyazit grubu diüretik kullanan hastalara dikkatleuygulanmalıdır. Kumarin tipi antikoagülanlarla birlikte kullanıldığındaetkileşme olabileceğinden dikkat edilmelidir.

Doz Önerisi:

 Günlük doz 3-4x1 drajedir. Maksimum günlük doz 2400 mg’dir.Kural olarak etkili olabilen en düşük doz kullanılmalıdır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...