Avemar

Avemar

Mikrogranülat

ErKim

Fermentebuğday tohumu embriyon kısmı ekstresi 5.310 g, maltodekstrin 2.945, fruktoz0.320, limon aroması 0.180, kolloid SiO 0.151 g, asesülfam K 0.059, NaCl 0.022,stearin 0.013

Ambalaj: 2x135 gram ambalaj, 1 adet 9 gramlık ölçek ile beraber.

Endikasyon: Kanser hastalarında cerrahi, radyoterapi, kemoterapi veimmün tedavi sırasında ve sonrasında günlük beslenmeye yardımcı olarakkullanılır. Kesintisiz olarak uygulanması önerilmektedir. Cerrahi operasyondansonra, hasta en az 4 gün komplikasyonsuz olarak oral yoldan gıda alabiliyorsa,dördüncü günün sonundaAvemarkullanılabilir.

Kontra Endikasyon: Gebelik ve emzirme sırasında kontrendikedir. Ayrıca,organ veya doku transplantasyonu geçiren hastalarda veya kanama erozyonlarındave/veya gastrointestinal yolun kanama ülserlerinde mide kanaması ve duodenalülser kanaması), enterit/kolit (gastrointestinal yolun şiddetli enflamasyonu)veya glutene duyarlı enteropatiler (celiac sprue) dahil malabsorpsiyonsendromunda (sprue) kontrendikedir. Kalıtsal fruktoz intoleransı olanhastaların veya bileşimdeki maddelerden herhangi birine aşırı duyarlığı olanhastaların daAvemarkullanması yasaktır.

Uyarılar: Baryum sülfat x-ışını kontrast incelemelerinden 2 günönceAvemarkullanımına son verilmeli ve baryumsülfat x-ışını kontrast incelemelerin tamamlanmasından 2 gün sonra başlanmalıdır.Diyabetli hastalar, sadece kalori, karbonhidrat alımı ve insülin dozlarınıgerektiğinde izleyebilecek ve ayarlayabilecek uzman doktorun gözetimi altındaAvemar’ı kullanmalıdır.

Yan Etkileri: Yumuşak dışkı, genel mide yakınmaları ve mide bulantısınadiren görülür.

İlaç Etkileşimleri: AvemarvitaminC içeren tedavilerden 2 saat önce veya 2 saat sonra uygulanmalıdır. Diğerilaçların ve destek ürünlerin emilimini ters etkileyebileceği için,Avemardiğerilaç veya destek ürünler ile yapılan tedavilerden 2 saat önce veya 2 saat sonraalınmalıdır.

Doz Önerisi: 1 ölçek dolusuAvemar150 mL soğuk içme suyu içinde iyice karıştırılır ve dahasonra hepsi içilir. Hazırlandıktan sonra 30 dakika içinde içilmelidir. Yaklaşık70 kg yetişkin için günlük doz, yukarıda anlatıldığı şekilde hazırlanan 9 gramAvemar’dır.Öğle yemeğinden yaklaşık 1 saat önce hazırlanıp, tüketilmesi önerilmektedir. 90kg veya daha fazla kilosu olan hastalar günde 2 tek doz (9 gram)kullanmalıdırlar. Bu hastalarınAvemar’ı kahvaltı ve öğle yemeğinden yaklaşık 1 saat öncetüketmesi önerilmektedir. Doğal içecekler veya önemli miktarlarda vitamin C (E300) içermeyen hidrojen karbonatsız mineral suyun içinde hazırlanıp,tüketilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.