Avicap

Avicap

Avicap nedir ne için kullanılır, Avicap nasıl kullanılır, Avicap ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yumuşak Kapsül

A vitamini30.000 İÜ

Ambalaj: 

30yumuşak kapsül.

Endikasyon: 

A vitamini büyüme; doku farklılaşması; normalembriyonik gelişim; bağışıklık sistemi, tümörlere direnç, üremeve ektodermin (cilt, mukoz membranlar ve endotelyum) normal gelişimi;epitel dokuların yapımı, korunması ve gelişmesi; hipofizin, bulbusolfaktoriusun ve görmenin normal gelişimi ve fonksiyonu için gereklidir.

Kontra Endikasyon: 

A vitaminine karşı duyarlıolanlarda ve hipervitaminoz olgularında kontrendikedir. Ayrıca,retinoidlerle tedavi edilen hastalarda, karaciğer sirozu olanlardave ileri derecede böbrek yetmezliklerinde de kontrendikedir.

Uyarılar:

 A vitamininin yüksek dozdaalınması durumunda akut ve kronik zehirlenme tabloları ortaya çıkar.Uzun süre yüksek dozda (50.000 IU) A vitamini kullanıldığında bebeklerdebirkaç ayda, yetişkinlerde birkaç yılda (18 aydan sonra) kronik toksisiteortaya çıkmaktadır. A vitamini çocuklarda 350.000 IU, yetişkinlerde2.000.000 IU’yi aşan tek dozla akut toksisiteye neden olmaktadır. BebeklerdeA vitamininin uzun süre kullanımı epifizlerin zamansız kapanmasınaneden olabilir.Gebeliğin erken dö-nemlerinde yüksek dozda A vitaminikullanılmamalıdır.Yüksek doz A vitamininin potansiyel teratojeniketkisi nedeniyle bazı fetüs anomalileri bildirilmiştir.

Yan Etkileri: 

Yan etkileri aşırı doz alınmasıylaortaya çıkar.

İlaç Etkileşimleri: 

Yüksek dozda A vitaminininemilimini azaltır. Neomisin, kolestiramin varlığında absorpsiyonuazalır.

Doz Önerisi:

 Hastalık durumuna gö-re günde 1-3 Kapsül kullanılır.

 

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.